PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15 161718192021
22232425262728
293031

Udostępnij:

Finał WOŚP w Dąbrowie Górniczej

Poniedziałek, 15 stycznia, 2018, #Aktualności

128 tys. zł. Tyle zebrano podczas 26.fianłu WOŚP w Dąbrowie Górniczej. Kwota może wzrosnąć, bo trwają aukcje, na których wylicytować można m.in. pióro prezydenta miasta, Zbigniewa Podrazy, a także rowerową przejażdżkę z nim wokół Pogorii III.

 

Podczas tegorocznego finału zbierano środki na leczenie noworodków. W niedzielę na ulice miasta wyruszyło 400 wolontariuszy, skupionych w siedmiu sztabach.

 

O godz.11 nad Pogorią III, stowarzyszenie Pogoria Morsuje zorganizowało wspólne morsowanie. Za datki można było posilić się żurkiem i ciastami, przygotowanymi przez przedstawicieli stowarzyszenia Inicjatywa Dąbrowska.

 

W godz.15-20 orkiestrowe wydarzenia zagościły w Pałacu Kultury Zagłębia. Odbyły się m.in. zajęcia plastyczne i zabawy dla najmłodszych, sklepik Pod Aniołem oferował rozmaite ozdoby, rzeźby czy ręcznie robioną biżuterię. Była też loteria fantowa, porady diabetologiczne i mierzenie poziomu cukru we krwi, a także pokazy udzielania pierwszej pomocy.

 

Przed PKZ zagrała Miejska Orkiestra Dęta, a w sali teatralnej wystąpił Łukasz Baruch z zespołem Mezalians Art.

 

Aktywny dzień zwieńczyło Światełko do Nieba, czyli pokaz fajerwerków, które o godz.20 rozbłysły nad centrum.

 

Na portalu Allegro trwają aukcje, z których dochód wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do wylicytowania m.in. pióro prezydenta miasta, Zbigniewa Podrazy, a także rowerowa przejażdżka z nim wokół Pogorii III.

 

Zobacz inne aukcje

 

– Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć zarząd naszej fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP.