PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
1112 1314151617
18192021222324
25262728293031

Udostępnij:

Dąbrowskie ubieranie choinki - relacja

Wtorek, 12 grudnia, 2017, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

8 grudnia 2017 r. w godz. od 15.00-18.00 w Dąbrowie Górniczej poczuć można było przedsmak świątecznego nastroju. W tym właśnie czasie w CH. Pogoria odbywało się Dąbrowskie Ubieranie Choinki. Organizująca wydarzenie Fundacja Godne Życie zintegrowała mieszkańców miasta podczas wyjątkowego, pełnego niespodzianek spotkania.

 

8 grudnia na głównym holu CH. Pogoria, Fundacja Godne Życie organizowała tradycyjne już Dąbrowskie Ubieranie Choinki. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji.


Podczas uroczystego spotkania każdy z uczestników poza dekorowaniem i powieszeniem na dąbrowskim drzewku podpisanej przez siebie bombki, będzie mógł wziąć udział w interesujących warsztatach własnoręcznego wykonywania niezwykłych ozdób prowadzonych przez Zespół Szkół Zawodowych „Sztygarka” oraz Zespół Szkół Ekonomicznych. Uczniowie ZSE zaprezentowali na uczestniczkach wydarzenia również pokaz fryzur świątecznych i noworocznych oraz warsztaty makijażu.

 

Wyjątkowo magicznymi punktami programu był koncert kolęd Łukasza Barucha, Grzegorza Dowgiałło i Karoliny Żelichowskiej z Fundacji Wygrajmy Razem oraz występ wokalny solisty Rafała Kozieła. Wykonawcy przenieśli uczestników wydarzenia w wyjątkowy świąteczny, świat kolęd i pastorałek.

 

Odbyło się również spotkanie z dietetykiem Joanną Wardengą, która podpowiadała, co zrobić, aby świąteczne jedzenie nie skończyło się nadprogramowymi kilogramami.


W tracie Dąbrowskiego Ubierania Choinki goście mieli okazję zintegrować się w pełnej serdeczności, radosnej atmosferze. W corocznym dekorowaniu miejskiego drzewka liczny udział brali nie tylko mieszkańcy miasta wraz ze swoimi rodzinami, ale również dąbrowskie szkoły, instytucje, przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Rady Miasta z Wiceprezydentem Marcinem Bazylakiem na czele, lokalne organizacje pozarządowe oraz reprezentanci regionalnego sektora biznesowego. W ten sposób Dąbrowskie Ubieranie Choinki na przestrzeni lat stało się symbolem partnerstwa i współpracy- elementów koniecznych dla budowania trwałej i ściśle powiązanej społeczności lokalnej.
 

Wspólne ubieranie choinki organizowane było przez Fundację Godne Życie dla mieszkańców miasta po raz siódmy. Ta, jak każda z dorocznych uroczystości cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

 

Źródło: Fundacja Godne Życie