PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809 101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Udostępnij:

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Czwartek, 9 listopada, 2017, #Aktualności

Od 13 listopada, po raz dziesiąty w Dąbrowie Górniczej będziemy obchodzić Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Inicjatywa ta, to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Przez cały tydzień odbywać się będą wydarzenia mające na celu rozbudzenie ducha przedsiębiorczości i wspieranie aktywnej działalności gospodarczej i społecznej.
 

 

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznych obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej jest Gala Przedsiębiorczości, która odbędzie się 16 listopada w Pałacu Kultury Zagłębia. Wydarzenie to skierowane jest do lokalnych przedsiębiorców. To doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych. Punktem kulminacyjnym Gali będzie uroczyste wręczenie nagród Laureatom Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego, który ma na celu wyróżnienie i promocję przedsiębiorstw prowadzących działalność na terenie Dąbrowy Górniczej oraz ułatwienie im skutecznej działalności w środowisku gospodarczym. Jednocześnie konkurs to doskonała okazja do podkreślenia dorobku naukowego oraz osiągnięć Karola Adamieckiego, wybitnego dąbrowskiego ekonomisty. Liczba miejsc jest ograniczona zatem wszystkie zainteresowane osoby proszone są o rejestrację na: https://galaprzedsebiorczosci2017.evenea.pl/)

 

Przedsiębiorcy będą mogli również  rozwiać swoje wątpliwości podczas konsultacji, w których wezmą udział pracownicy PUP-u, ZUS-u, Urzędu Skarbowego, Agencji Rozwoju Lokalnego oraz Referatu Aktywizacji Zawodowej i Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Wszyscy zainteresowani będą mogli otrzymać informację o możliwościach pozyskiwania pieniędzy na założenie oraz rozwój własnej firmy, a także cenne wskazówki przydatne w prowadzeniu własnego biznesu.

 

Cenne informacje będzie można otrzymać również podczas szkolenia Google vs. Facebook. Promuj się i rywalizuj z największymi, które poprowadzi Jacek Uroda, pasjonat nowych mediów i marketingu, przedsiębiorca (JACO.PRO / Nord Digital). Celem szkolenia będzie ukazanie dobrych praktyk w marketingu internetowym. Zostaną omówione narzędzia budowania zaangażowania społeczności internetowych oraz zarządzania relacjami z potencjalnymi Klientami w sieci. Ważnym elementem warsztatu będzie przedstawienie zasad budowania skutecznej sprzedaży online oraz możliwości monitorowania marki w sieci, a także funkcjonalności narzędzi Google i Facebooka w działaniach promocyjnych. Szkolenie to odbędzie się 15 listopada 2017 r. o godz. 12:30-14:00 w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej. Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o rejestrację na: http://STP2017.evenea.pl .

 

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 14 listopada o godzinie 16.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej  odbędzie się inauguracja programu Fabryka Kreatywnego Biznesu. Projekt ten stawia na rozwijanie twórczego potencjału, zdobywanie nowych doświadczeń i współdziałanie w grupie. Przedsiębiorcze drużyny wezmą udział w wykładach, warsztatach i konsultacjach, które pomogą im w stworzeniu firmy. Uczestnicy za wykonywane zadania będą otrzymywać punkty, które zostaną przeliczone na nagrody finansowe, a także wskażą najlepiej przygotowany do rozpoczęcia działalności zespół. Fabryka Kreatywnego Biznesu pokazuje, że rachunek jest prosty – opłaca się być przedsiębiorczym!

 

Kolejnym ciekawym wydarzeniem będzie wykład  „Kreowanie pomysłów biznesowych ” - czyli jak założyć firmę i zarobić pierwszy milion? – który odbędzie się 15 listopada o godz. 9.00-10.30 w Wyższej Szkole Biznesu.  Wykład poprowadzi Mateusz Maik, Dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który w ramach prelekcji omówi techniki generowania pomysłów na założenie własnej firmy, metody poszukiwania niezaspokojonych potrzeb konsumentów, określi instytucje z otoczenia biznesu wspomagające rozwój firm oraz  sposoby finansowania startupów. Prowadzący z własnego doświadczenia oraz z doświadczeń ponad 520 firm które wspierał od początku działalności podpowie  jak zmienić pasję w biznes, jakie przeszkody można napotkać oraz jak z nimi walczyć aby utrzymać się na rynku.

 

W planach tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości znajduje się nie tylko szereg szkoleń i warsztatów, ale również Business Chillout. Spotkanie networkingowe, na którym będzie można nawiązać wiele wartościowych relacji. Celem Chilloutów jest integracja lokalnej społeczności osób prowadzących własne biznesy oraz pozyskanie praktycznej wiedzy. W czasie spotkania m.in. wystąpienie Mariusza Malickiego, trenera sprzedaży i biznesu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 17 listopada o godz. 17.00 do Reden Panorama Bar w Holiday Inn. Prosimy o rejestrację na: https://biznes-chillout-3.evenea.pl/.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to również wydarzenia skierowane do uczniów. Uczniowie dąbrowskich szkół będą mogli wziąć udział w warsztatach, konkursach, konferencjach czy też poznać działanie  przedsiębiorstw w ramach lekcji „Biznes przy tablicy”.

 

W tym roku w organizację wydarzeń w Dąbrowie Górniczej angażują się: Agencja Rozwoju Lokalnego, Pałac Kultury Zagłębia, Centrum Aktywności Obywatelskiej, Miejska Biblioteka Publiczna, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Forum Młodych Przedsiębiorców Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Powiatowy Urząd Pracy, Urząd Skarbowy, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Zagłębia, Stowarzyszenie „Przedsiębiorcy z Wyboru”, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Zagłębiowski Inkubator Przedsiębiorczości, ZUS (Inspektorat w Dąbrowie Górniczej), Zespół Szkół Ekonomicznych im. Karola Adamieckiego oraz firmy Jaco.Pro, Optokom i Holiday Inn.Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest inicjatywą znaną w 160 krajach na całym świecie. Już od pierwszej edycji tego przedsięwzięcia Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej organizuje wydarzenia promujące postawy przedsiębiorcze wśród mieszkańców. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.Udział we wszystkich wydarzeniach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej jest bezpłatny.

 


Koordynatorem akcji w Dąbrowie Górniczej jest Biuro Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, tel: 32 295 69 90, e-mail: plelas@dabrowa-gornicza.pl
Szczegółowe informacje na stronie: www.dabrowa-gornicza.com