PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
2324252627 2829
3031

Udostępnij:

Skate room

Piątek, 27 października, 2017, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Ulica Piłsudskiego 36/601, na osiedlu Manhattan, to adres, który znają wszyscy fani jazdy na deskorolkach, hulajnogach czy rolkach.

 

Tutaj, z inicjatywy Piotra „Wiśni” Wiśniewskiego, członka zarządu Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich powstał skate room. Nazwa ta oznacza miejsce pod dachem, gdzie na hulajnodze, rolkach czy deskorolce można potrenować jazdę na rampach, grindboxach oraz funboxach. Mimo, że jedno wejście kosztuje 5 zł, to chętnych nie brakuje. Młodzi ludzie wolą wydać pieniądze na wejście do skate roomu niż kupić słodycze. W każdą sobotę, w skate roomie, pod okiem instruktora, odbywają się bezpłatne zajęcia. Dla postronnego obserwatora jazda na rolkach czy hulajnodze może wydać się kolejną młodzieńczą zabawą.

 

Ktoś może nawet pomyśleć, że lepiej, że dzieciaki bawią się w ten sposób, zażywając przy okazji trochę ruchu, niż miałyby spędzać czas przed komputerem czy z tabletem w ręku. Jednak to tylko pozory. Wiśniewski w Polskim Związku Wrotkarskim jest odpowiedzialny za działalność związaną z deskorolką. „Wiśnia” podkreśla, że jest to poważny temat, gdyż na letnich igrzyskach w Tokio w 2020 roku jazda na deskorolce zadebiutuje jako jedna z pięciu nowych dyscyplin sportowych.

 

W jego założeniu skate room ma być kuźnią młodych talentów. A chętnych do doskonalenia swoich umiejętności nie brakuje. Jeśli ktoś chce zacząć przygodę z hulajnogą czy rolkami, a nie ma swojego sprzętu, nie musi rezygnować z marzenia. W dąbrowskim skate roomie chętni mogą wypożyczyć sprzęt. Gdy przyszłego mistrza zmęczy trening, może w świetlicy pograć na konsoli. Kto śni o karierze muzycznej, raz w tygodniu może spotkać się z dąbrowskimi muzykami i nagrać w profesjonalnym studiu swój pierwszy kawałek.

 

Skate room ma szansę stać się ważnym punktem na sportowej mapie Dąbrowy.

 

Źródło: Przegląd Dąbrowski