PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
2526272829 30

Udostępnij:

Seniorze, zajrzyj do Klubu!

Piątek, 29 września, 2017, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

W Dąbrowie Górniczej seniorzy nie mogą się nudzić. A to wszystko za sprawą dąbrowskich organizacji pozarządowych, które w Dąbrowie Górniczej prowadzą kluby, których oferta jest przeznaczona dla seniorów. Przedstawiamy trzy z nich.

 

 

Klub „Aktywuj się” na Łęknicach

To klub prowadzony przez Stowarzyszenie CIVITAS, który działa na terenie Zespołu Szkół nr 4 na Osiedlu Łęknice. Jest to miejsce międzypokoleniowych spotkań, przestrzeń dla wszelkiego rodzaju aktywności, kreatywnego bycia, przestrzeń, w której odbywają się zajęcia sportowe i rekreacyjne, m.in. aerobik w wodzie, zajęcia taneczne, a także warsztaty twórcze, warsztaty gier planszowych, dyskusje, spotkania, wymiany książek, rodzinne pikniki, kobiece bazary i wiele innych.

W ramach funkcjonowania Klubu działa również dyskusyjny klub filmowy z pokaźną filmoteką. Po każdym seansie widzowie mogą podzielić się swoimi przemyśleniami i odczuciami dotyczącymi aktualnej projekcji. Odbywają się też spotkania pracowni rozwoju osobistego, gdzie w bezpiecznych warunkach pod okiem doświadczonych trenerów można lepiej poznać swoje możliwości i ograniczenia, otworzyć się na kreatywne doświadczenia, albo po prostu poznać ludzi, z którymi chętnie spędza się wolny czas.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Stowarzyszenie CIVITAS przygotowuje miesięczny plan zajęć, z którym zapoznać się można na Facebook’u oraz w siedzibie Klubu – ul. Łęknice 35, 41-300 Dąbrowa Górnicza.

 

Klub Seniora i Juniora „Manhattan”

Klub Seniora i Juniora „Manhattan” prowadzony jest przez Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” i odgrywa ogromną rolę w życiu społeczności lokalnej. To właśnie tutaj można kształtować swoje umiejętności, zdobywać wiedzę i nowe doświadczenia, miło i przyjemnie zagospodarować swój wolny czas, zapobiegać zjawisku osamotnienia i anonimowości jednostki. Nadrzędnym celem Klubu jest kształtowanie postaw obywatelskich i budowanie więzi międzypokoleniowych, międzysąsiedzkich, tworzących poczucie współodpowiedzialności za otoczenie i za to, co się dzieje na Osiedlu.

Oferta Klubu dla mieszkańców obejmuje między innymi: zajęcia wokalno-taneczne, plastyczne, muzyczne, warsztaty rękodzieła (decoupage, filcowanie, tworzenie biżuterii, witraż metodą Tiffaniego), naukę podstawowej obsługi komputera, gry na gitarze, języków obcych, kroju i szycia, karaoke, organizację wyjazdów do kin, muzeów, teatru, na basen, wycieczek krajoznawczych, eventów plenerowych, spotkania z interesującymi ludźmi, organizację wystaw, wernisaży, spotkań okolicznościowych, koncertów muzycznych, zajęć sportowych, pokazów filmowych i wiele innych.  

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” przygotowuje tygodniowy miesięczny plan zajęć, z którym zapoznać się można na Facebook’u oraz w siedzibie Klubu – Al. Piłsudskiego 34E/661A, 41-303 Dąbrowa Górnicza.

 

Klub Feniks

To Klub działający przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów kole numer 5 Śródmieście. Siedzibą Klubu jest Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej, a spotkania odbywają się raz w tygodniu – poniedziałek od godziny 15.00.

Ideą Klubu jest wspólne spędzanie czasu, ale również zajęcia praktycznie przydatne seniorom. Oferta Klubu to zróżnicowane zajęcia dostosowane do potrzeb Klubowiczów. Odbyły się zajęcia z policją, przedstawicielami banków, przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dietetyczką, kosmetyczką.

Klub oferuje również wspólne wyjazdy oraz wycieczki.

Informacji o Klubie można zasięgnąć w siedzibie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło numer 5 Śródmieście (ul Sienkiewicza 6a, pokój numer 111) w poniedziałki w godzinach 14.00-17.00, we wtorki w godzinach 9.00-12.00, w środę w godzinach 12.00-14.00.