PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25 2627282930

Udostępnij:

Zostań liderem lub wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Poniedziałek, 25 września, 2017, #NGO, #Aktualności

Na terenie całego województwa śląskiego poszukiwanych jest 1674 wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i 160 do Akademii Przyszłości.To oferta dla tych, którzy chcą nie tylko pomagać, ale także rozwijać się i mieć wpływ na rzeczywistość. Te znane, ogólnopolskie wolontariaty organizowane są przez Stowarzyszenie Wiosna. By się zgłosić, wystarczy wypełnić formularz na www.superw.pl.

 

– Do pomagania  i wolontariatu podchodzimy kompleksowo – mówi ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca projektów.  – Bo wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie. To jest taki wolontariat jak Harvard - kiedy go skończysz, jesteś już innym człowiekiem. Liczy się to, czego się nauczyłeś, jak się rozwinąłeś i jakich poznałeś ludzi. Dzięki pracy wolontariuszy w ubiegłorocznej edycji Szlachetnej Paczki w całej Polsce pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin i ponad 2000 dzieci w Akademii Przyszłości.

 

Nie ma Paczki bez wolontariuszy

To od wolontariuszy zależy, jak wiele potrzebujących rodzin i dzieci otrzyma mądrą pomoc. To oni docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich najlepszy. Łączą potrzebujących z darczyńcami. Wchodzą do świata biedy - tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść. To wyzwanie okazuje się bardzo satysfakcjonujące, bo aż 79 proc. z nich uważa, że Paczka to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.


Z kolei wolontariusze Akademii Przyszłosci przez cały rok regularnie, raz w tygodniu, spotykają się z dziećmi, które nie odnajdują się w szkolnej rzeczywistości i nie wierzą w swoje możliwości. Wolontariusz staje się przyjacielem i mentorem dziecka. Uczy je wygrywać, wzmacnia jego dobre strony, podnosi jego samoocenę i sprawia, że dziecku zaczyna się chcieć.

 

Wolontariuszem może być każdy

Poszukiwane są osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować  społecznie – wiek nie ma znaczenia. Wolontariusze to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej, które odczuwają, że praca zawodowa to nie wszystko.
 

 

Dlaczego warto?

Do Paczki i Akademii ludzie przychodzą i zostają, ponieważ widzą, że niesiona przez nich pomoc jest mądra i efektywna, a sam wolontariat dopracowany i dobrze zorganizowany.  Cenią sobie doświadczenie bycia w Paczce i Akademii nie tylko za mądrą i przemyślaną pomoc, ale także za możliwość rozwoju. Wolontariat w Paczce i Akademii to rozwój, wpływ społeczno-biznesowy oraz możliwość poznania wyjątkowych ludzi i stworzenia sieci kontaktów zarówno biznesowych jak i przyjacielskich.

 

Zgłoś się!

Kandydaci mogą się zgłaszać do końca września. Warto się jednak spieszyć. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie. By zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie.