PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
1112 1314151617
18192021222324
252627282930

Udostępnij:

Byliśmy na VIII OFIPie

Wtorek, 12 września, 2017, #NGO, #Aktualności

8-9 września w Warszawie odbyło się organizowane raz na trzy lata VIII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych. Na Pikniku Organizacji Pozarządowych na Krakowskim Przedmieściu nie zabrakło również dąbrowskich działaczy.

 

W tegorocznym VIII OFIP-e podobnie jak w ostatnim wzięli udział przedstawiciele Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych. Na OFIP wybierali się pracownicy Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej dąbrowskiego magistratu wspólnie z przedstawicielami: Inicjatywy Dąbrowskiej, Wspólnie dla Dąbrowy Górniczej, Fundacji Godne Życie, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenia Pszczelarzy w Dąbrowie Górniczej, PTTK, Stowarzyszenia Ziemia i My - Centrum Edukacji Ekologicznej, Stowarzyszenie Grupa Plastyczna Dąbrowa, Stowarzyszenie Rodzin w Kryzysie, Stowarzyszenie Razem w Przyszłość, Fundacja Wygrajmy Razem, Spółdzielnia Socjalna GreenGo, ZHP Dąbrowa Górnicza.

 

Na wspólnym stoisku, na którym zaprezentowany został dorobek dąbrowskich stowarzyszeń uczestniczących w tegorocznym OFIP-e,  dodatkowo mieszkańcy stolicy mogli zapoznać się z materiałami Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego o/Dąbrowa Górnicza. Na stoisku Dąbrowy Górniczej można było zapoznać się z materiałami turystycznymi Dąbrowy Górniczej i okolic.

 

Inicjatywa Dąbrowska była natomiast organizatorem sesji pn.: Strategiczna Mapa Drogowa Rozwoju Sektora Obywatelskiego – ważny dokument również dla samorządów?, której moderatorami byli Piotr Drygała – Naczelnik Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej oraz Magdalena Mike Zastępca Naczelnik Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej.

 

Relacje można znaleźć na stronie ngo.pl:

- VIII OFIP. Rozmawiać mimo różnic

- VIII OFIP. Gliński podczas OFIP-u: „Sektor jest bardzo słaby. Chcemy go wspierać”