PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
11 121314151617
18192021222324
252627282930

Udostępnij:

Wakacyjne wspomnienia Młodych Zdobywców

Poniedziałek, 11 września, 2017, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Zabrzmiał już pierwszy dzwonek i wszystkie dzieci wróciły do szkolnych ławek, ale uczestnicy zajęć Klubu Młodych Zdobywców te wakacje z pewnością będą jeszcze długo wspominać.

 

W tym roku dzieci mogły skorzystać z atrakcyjnego programu zajęć wakacyjnych przez cały miesiąc. Lipiec obfitował w interesujące wycieczki, wyjścia, warsztaty plastyczne, gry i zabawy na świeżym powietrzu.

 

Uczestnicy zajęć mogli świetni bawić się w parku rozrywki w Miasteczku Westernowym Twinpigs w Żorach, poznać historię lotnictwa w Muzeum Lotnictwa w Krakowie, a także odwiedzić krakowskie zoo. Mieli również okazję udać się na wycieczkę do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej oraz na warsztaty wypieku pizzy i atrakcje w sali zabaw w bielskiej Krainie Kropka. Inną wycieczkową atrakcją była EtnoJura w Żarkach – ciekawe miejsce, w którym dzieci brały udział w zajęciach w Starym Młynie, w Manufakturze Słodyczy (samodzielnie wykonywały lizaki), a także w średniowiecznych zabawach na dworze.

 

W trosce o wszechstronny rozwój dzieci, PTK zorganizowało też wyjazd do Muzeum Śląskiego w Katowicach na zajęcia w ramach programu „Kultura dostępna”, a także do Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej na warsztaty teatralne oraz zwiedzanie muzeum. W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną dzieci dwukrotnie uczestniczyły w ciekawych zajęciach przygotowanych przez pracowników biblioteki. Na zaproszenie stowarzyszenia Dar Serca brały także udział w audycji muzycznej w Klubie Juniora i Seniora.

 

Młodzi Zdobywcy mieli zapewnioną nie tylko dobrą zabawę oraz rozwój intelektualny i artystyczny, ale także i fizyczny. Klubowicze uczestniczyli w IV Letniej Olimpiadzie Sportowej zorganizowanej przez PTK oraz Fundację „Godne życie” i stowarzyszenie Dar Serca oraz w corocznej Olimpiadzie Sportów Niecodziennych.

 

Te wakacje z Klubem Młodych Zdobywców można zaliczyć do bardzo udanych.

 

Zapraszamy nie tylko za rok, ale już teraz czekamy na dzieci w wieku szkolnym, mając w ofercie nieodpłatne zajęcia: artystyczne, językowe i wiele innych.

 

Klub Młodych Zdobywców jest prowadzony przy wsparciu środków budżetowych
Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz środków 1% podatku dochodowego
przekazanego na rzecz Polskiego Towarzystwa Kulturalnego.

 

Źródło: Polskie Towarzystwo Kulturalne