PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
2829 3031

Udostępnij:

Aktywni seniorzy do dzieła!

Wtorek, 29 sierpnia, 2017, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Od marca Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” realizuje projekt "Kompetentna Rada Seniorów w Gminie Dąbrowa Górnicza", który skierowany jest dla wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej powyżej 60 - tego roku życia.

 

Głównym celem projektu jest zwiększenie skuteczności działania i wzrost znaczenia Rady Seniorów Miasta Dąbrowa Górnicza w procesach decyzyjnych oraz aktywizacja seniorów poprzez wzmocnienie ich uczestnictwa w partycypacyjnym modelu demokracji w naszym mieście.

         

Już pod koniec sierpnia członkowie Rady Seniorów będą mieli możliwość wzięcia udziału w cyklu warsztatów obywatelskich i coachingowych, które przyczynią się do podwyższenia kompetencji radnych seniorów, rozwiną ich umiejętności społeczne, konsultacyjne i komunikacyjne, inicjowania wydarzeń, budowania zespołu, a także opiniowania aktów prawa miejscowego. Dzięki zajęciom warsztatowym z promocji i PR będą oni mogli skutecznie promować i upowszechniać działalność Rady Seniorów oraz inne inicjatywy społeczne dąbrowskich Seniorów.

 

Istotnym elementem projektu „Kompetentna Rada Seniorów w Gminie Dąbrowa Górnicza” jest również edukacja obywatelska osób powyżej 60 - tego roku życia. Dlatego też w ramach projektu zaplanowano cykl wykładów dla seniorów na temat możliwości ich udziału w życiu społecznym i publicznym miasta, w procesach decyzyjnych, skutecznym rzecznictwie interesów, aktywnych konsultacjach, wdrażaniu dobrych praktyk sprawdzonych w innych miastach oraz wykorzystania nowoczesnych narzędzi partycypacji obywatelskiej dla seniorów. Do chwili obecnej odbyły się już trzy takie wykłady. We wrześniu organizatorzy zapraszają na dwa kolejne. Odbędą się również trzy Kawiarenki Obywatelskie, podczas których poruszane będą tematy istotne dla dąbrowskich seniorów. Projekt „Kompetentna Rada Seniorów w Gminie Dąbrowa Górnicza” zakończy wielka impreza integracyjna – Bal Seniorów, zaplanowany dla 300 osób.

 

Informacje dotyczące oferty projektowej można uzyskać bezpośrednio w siedzibie Stowarzyszenia "Razem w Przyszłość" w Dąbrowie Górniczej przy Al. J. Piłsudskiego 34E/661A i telefonicznie pod nr 504 983 124 lub 784 934 384. Można ich znaleźć również na stronie internetowej www.SeniorzywDabrowieGorniczej.com oraz na facebook’u Seniorzy w Dąbrowie Górniczej.

 

Zapraszamy serdecznie do udziału w projekcie wszystkich dąbrowskich seniorów.