PoWtŚrCzPtSoNd
0102
03040506070809
10 111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Udostępnij:

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Poniedziałek, 10 lipca, 2017, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Dnia 23 czerwca 2017 r. w siedzibie Stowarzyszenia Krokus odbył się Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Ta niezwykła uroczystość miała podwójny wymiar. Z jednej strony jej celem było uwrażliwienie i zwrócenie uwagi mieszkańców Dąbrowy Górniczej, zwłaszcza dzielnicy Gołonóg i osiedla Manhattan na obecność na tym terenie stowarzyszenia zajmującego się pomocą i wsparciem dla osób niepełnosprawnych, realizującego swoją misję poprzez prowadzenie Klubu Integracyjno-Terapeutycznego Dla Osób Niepełnosprawnych „Żyjemy wśród was”, i to był drugi wymiar zaproszenia: pokazania od środka jak klub działa, jakie zajęcia prowadzi, czym się zajmuje i kto przychodzi do niego.

 

Mimo kapryśnej pogody z wielką radością powitano przybyłych gości, którzy licznie przybyli  na tę  uroczystość. Wśród przybyłych był poseł na Sejm Robert Warwas, Zastępca Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Iwona Krupa, Naczelnik Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Aktywizacji Zawodowj Zdzisława Krygiel, Zastępca Naczelnika Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej Magdalena Mike, dyrektorzy i prezesi instytucji działających na terenie Dąbrowy Górniczej: Koksowni Przyjaźń, Zrembud, Damel, Dąbrowskich Wodociągów, Banku PKO, a także  przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie miasta i nie tylko: TPDG, Neuron, Fundacja Przystań, Fundacja Rusz z Pomocą, Fundacja Feniks, Ekumeniczna Fundacja Bethlehem, Fundacja Godne Życie i wielu innych.

 

Na scenie wystąpili z charytatywnymi koncertami: raperzy Azet&Pogo z Katowic, zespół Lovi, Rafał Kozieł z Alicją, Janusz Żyła a całą imprezę barwnie poprowadził profesjonalny DJ. Nie zabrakło konkursów, zabaw dla dzieci, waty cukrowej, poczęstunku, loterii i aukcji, z których środki przeznaczone zostały na zakup materiałów do pracy dla podopiecznych.

 

Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych i zakończyło sie wspólną zabawą na placu przed siedzibą stowarzyszenia, gdzie utworzył się taneczny korowód łączący w wielkim kole wszystkich gości z podopiecznymi Krokusa i ich rodzicami, pokazując, że nie są sami, i że nie brakuje życzliwych serc do pomocy, za co organizatorzy serdecznie dziękują.

 

Źródło: Stowarzyszenie Krokus