PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12 131415161718
19202122232425
2627282930

Udostępnij:

Zmotoryzowani na start

Poniedziałek, 12 czerwca, 2017, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Uroczystym powitaniem uczestników na sali sesyjnej UM w Dąbrowie Górniczej rozpoczął się 50 Centralny Rajd i Zlot Turystów Zmotoryzowanych.

 

Zaznajomieni z trasą i regulaminem, 58 przedstawicieli Klubów Turystyki Motorowej z Elbląga, Gdańska, Płocka, Warszawy, Krakowa, Bydgoszczy, Szmotuł, Grudziądza, Prudnika, Gorzowa Wielkopolskiego, Bełchatowa, Swarzędza, Kielc, Zabrza, Bierunia, Zawiercia, Poręby i Dąbrowy z Będzinem ruszyło na trasę jubileuszowego rajdu.

 

Podczas tegorocznego spotkania uczestnicy poznają Dąbrowę Górniczą z jej zielonymi dzielnicami oraz Jurę Krakowsko - Częstochowską. Wezmą także udział w Industriadzie. A ze względu na to, że zabytki techniki Dąbrowy i Śląska poznawali już cztery lata temu, w sobotę podczas drugiego dnia rajdu wraz z przewodnikiem Zenobią Przybyłą wyruszą na Industriadę do Częstochowy.

 

Jeszcze tego samego dnia, po powrocie do bazy w Siewierzu staną przed zadaniami egzaminacyjnymi na funkcję Przodownika Turystyki Motorowej. A na koniec intensywnego dnia zaplanowano zaś integracyjne ognisko, podczas którego z pewnością nie zabraknie wspomnień z przebytych tras.

 

Rajd zakończy się przejazdem załóg do Zamku Biskupów Siewierskich, gdzie w samo południe nastąpi uroczyste wręczenie Pucharów Krajowej Komisji Turystyki Motorowej ZG PTTK. Tam też zwycięskie załogi Zlotu i Rajdu otrzymają nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.

 

Przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem Zbigniewa Podrazy, prezydenta Dąbrowy Górniczej, w ramach projektu „Zloty i Rajdy Dąbrowiaków 2017” oraz przy współpracy z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu, dofinansowaniu ZG PTTK i wsparciu TAURON.

 

Źródło: www.dabrowa-gornicza.pl