PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930 31

Udostępnij:

Albertyński Bieg i Festyn Rodzinny

Wtorek, 30 maja, 2017, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Caritas Diecezji Sosnowieckiej w sobotę, 3 czerwca organizuje Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Sosnowcu (ul. Skautów 1). Piknik wpisuje się w obchody jubileuszu 25-lecia Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Rodzinne świętowanie rozpocznie się o godzinie 12:00, a zakończy ok. godziny 16:00.

 

Festyn będzie doskonałą okazją do spędzenia wspólnych, rodzinnych chwil, na które złoży się moc atrakcji. Dla najmłodszych przewidziano liczne zabawy edukacyjno-rozrywkowe, które zapewni m.in. wodzirej oraz prowadzone przez Caritas przedszkole „Radosna Wyspa”. W programie wydarzenia znajdzie się wiele konkursów i gier, zarówno sportowych, jak i plastycznych, pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego, a także najnowszych modeli samochodów marki Škoda. Osoby dorosłe będą mogły zasięgnąć porad medyczno-rehabilitacyjnych od pracowników Stacji Opieki Caritas oraz skorzystać z bezpłatnego pomiaru cukru  i ciśnienia.


Na uczestników pikniku będzie czekał poczęstunek w postaci ciast, grillowanych kiełbasek oraz bigosu. W trakcie wydarzenia swoją działalność zaprezentują zespoły wolontariuszy Caritas, działające w szkołach oraz diecezjalnych parafiach.

 

Inauguracją festynu będzie Albertyński Bieg Szlakiem Papieskim w którym uczestnicy przez swój udział chcą wybiegać jak największą liczbę chlebów dla potrzebujących, przy okazji uczcić setną rocznicę śmierci św. Brata Alberta i "być dobrym jak chleb". Dochód z biegu przekazany zostanie na cel charytatywny, jakim jest pomoc osobom najuboższym z terenu Diecezji Sosnowieckiej.


Bieg rozpocznie się o godz. 12:00 przy kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Jego trasa wynosi 21 kilometrów i 296 metrów, będzie przebiegała ulicami Sosnowca. Każdy uczestnik biegu dostanie pamiątkowy medal oraz koszulkę. Na zwycięzców w klasyfikacji ogólnej kobiet i mężczyzn – OPEN oraz zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych będą czekały atrakcyjne nagrody!


    
Mapa, zapisy, regulamin biegu, informacje o nagrodach znajdują się na stronie:
http://www.mosir.sosnowiec.pl/wiadomosci/albertynski-bieg-szlakiem-papieskim-.htmlDo udziału w biegu zapraszają: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu, Miasto Sosnowiec, Hipermarket Auchan Sosnowiec, Auto Śliwka - autoryzowany dealer i serwis samochodów marki ŠKODA oraz Caritas Diecezji Sosnowieckiej.