PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29 3031

Udostępnij:

Festiwal Orkiestr Dętych

Poniedziałek, 29 maja, 2017, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Jak śpiewała Halina Kunicka: jest w orkiestrach dętych jakaś siła, tę siłę ponownie zobaczymy i usłyszymy podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych, który odbędzie się w Dąbrowie Górniczej w dniach 3-4 czerwca br. Orkiestry z różnych zakątków Europy zagwarantują nam moc wrażeń dzięki muzyce, barwnym strojom i pięknym mażoretkom. Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych jest jedną z największych imprez plenerowych w regionie, a jego tradycja sięga 2003 roku. Pieczę nad festiwalem sprawuje Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej oraz Pałac Kultury Zagłębia.

 

Pierwszy dzień to przemarsz ulicami Dąbrowy oraz koncert na scenie w Parku Hallera, gdzie wszystkie orkiestry wykonają, oprócz swojego repertuaru, jeden wspólny utwór, natomiast dzień drugi będzie obfitował w koncerty orkiestr w różnych częściach miasta (Plac Wolności, Plac Bema, Molo Pogoria III, Osiedle Mydlice Północ – Klub Krąg).

 

Dotychczas w imprezie brały udział orkiestry z m.in. Szwajcarii, Czech, Włoch, Malty, Słowacji, Węgier i Ukrainy. Jej celem jest nie tylko popularyzacja i zwiększenie zainteresowania oryginalną formą muzyki wykonywanej przez orkiestry, ale także wymiana doświadczeń, poznawanie kultur innych krajów i integracja.

 

W tym roku zaprezentują się dla nas orkiestry:

  • Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej (Polska)
  • Hornická Kapela (Czechy)
  • Szendrői Fύvószenekar (Węgry)
  • Zlote Surmy (Ukraina)
  • Predmierčanka (Słowacja)
  • Orkiestra Dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach (Polska)

 

PROGRAM FESTIWALU

 

Więcej o historii Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych

 

Źródło: Pałac Kultury Zagłębia