PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
222324 25262728
293031

Udostępnij:

„Dotyk Dźwięku”

Środa, 24 maja, 2017, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

28 maja na dużej scenie w Parku Hallera będzie miała miejsce dziesiąta, jubileuszowa odsłona Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych „Dotyk Dźwięku”. Kto by przypuszczał, że koncert wymyślony w 2008 roku przez Prezesa Fundacji „Wygrajmy Razem” – Łukasza Barucha i Małgorzatę Gębczyńską z Pałacu Kultury Zagłębia stanie się stałym punktem programu artystycznego Dni Dąbrowy Górniczej. A jednak udało się i projekt promujący talent wokalny artystów niewidomych z całego kraju obchodzi swoje 10 urodziny.

 

Przez te lata w przedsięwzięciu zaprezentowało swoje umiejętności ponad 70 wokalistów, którzy zaśpiewali ok. 150 polskich i zagranicznych hitów. Fundacja „Wygrajmy Razem”, która jest realizatorem przedsięwzięcia zaprosiła także do koncertów kilku znakomitych gości specjalnych. Wśród nich byli znani i lubiani dąbrowscy artyści: Agata Widera, Małgorzata Bigaj, Anna Nocoń, Dawid Podsiadło, Przemysław Smolarski, Marcin Łazarski, Kuba „Kłak” Kubik, Rafał Kozieł i Jarosław Caputa.

 

Byli również goście z Warszawy - Anna Ozner i Aurelia i Luśnia-Stankiewicz (trenerki wokalne podczas „Festiwalu Zaczarowanej Piosenki” organizowanego przez fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”).

 

Przegląd „Dotyk Dźwięku” był zawsze energetycznym koncertem ze świetną muzyką na żywo. Wokalistom w ich popisach scenicznych towarzyszyły i towarzyszą świetne zespoły muzyczne – Giga Drum, dąbrowska Miejska Orkiestra Dęta i Echotown (od 2013 r.).

 

Wokaliści zapraszani przez Fundację „Wygrajmy Razem” zawsze prezentowali wysoki poziom artystyczny niezależnie od tego jaki repertuar wykonywali. Ogromne znaczenie dla realizacji projektu ma fakt, że jego współorganizatorem jest największa dąbrowska instytucja kultury, czyli Pałac Kultury Zagłębia jak również dąbrowski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

 

Przegląd Piosenki Osób Niewidomych „Dotyk Dźwięku” to projekt posiadający już dużą rangę i będący marką rozpoznawalną nie tylko w regionie, ale w całym kraju. Nie było by tak, gdyby nie opieka medialna jaką nad imprezą roztoczyły takie media jak: magazyn Nasze Sprawy (jest z nami od początku), Polskie Radio Katowice (często gościmy w audycji „Gdzieś, obok nas” Pani Redaktor Beaty Tomanek), czy Dziennik Zachodni. W tym roku do tego grona dołączyła Telewizja Telpol i po raz pierwszy Radio Fest.

 

Jubileuszowa  edycja projektu Fundacji „Wygrajmy Razem” będzie koncertem niezapomnianym. Są to urodziny, więc musi być dobra zabawa. Polacy zaś bawią się najlepiej przy muzyce tanecznej i disco polo, który to styl przeżywa swój wielki come back.

 

28 maja o godzinie 16.00 wystartuje koncert, w którym zaproszeni artyści zaprezentują największe i niezapomniane hity z rep. m.in. Stachurskyego, grupy Bolter, Moniki Borys, zespołu Akcent, zespołu Boys, czy niezapomnianej Shazzy, która kiedyś rozpalała wyobraźnię mężczyzn. Nie może też zabraknąć gościa specjalnego. Będzie nim młoda, piękna i utalentowana piosenkarka Jesika, która nagrała już 3 albumy, a jej piosenki mają aż 18 mln odsłon na youtube.

 

Organizatorzy gorąco zapraszają na jubileuszową edycję Przeglądu „Dotyk Dźwięku” któremu, podobnie jak całym dniom Dąbrowy Górniczej patronuje jak zawsze Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza – Zbigniew Podraza.