PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
1516 1718192021
22232425262728
293031

Udostępnij:

Pólkolonie z Fundacją Nasze Dzieci

Wtorek, 16 maja, 2017, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Fundacja Nasze Dzieci organizuje w Dąbrowie Górniczej przy ul. Kasprzaka 74a półkolonie letnie dla dzieci w wieku 6-9 lat. Zaplanowaliśmy dwa pięciodniowe turnusy w terminach od 26 do 30 czerwca oraz od 3 do 7 lipca 2017 r. Zapewniamy atrakcyjny program, opiekę nad dziećmi w godz. od 5.30 do 18.00, wykwalifikowaną kadrę, zabezpieczenie medyczne, ubezpieczenie NNW, 5 posiłków dziennie.

 

W programie półkolonii:

I turnus WYCIECZKA DO ŻAREK - kreatywne warsztaty: druku na bawełnianej torbie w EtnoJurze, wytwarzania ozdobnego mydła glicerynowego w Zagrodzie Maciejówka, lepienia pierożków.

WYCIECZKA NA RANCZO ARTEMIDY W NOWEJ GÓRZE - żywe lekcje gospodarskiej tradycji (dzieci będą robić masło w maselnicy, a twaróg w lnianym worku, zobaczą jak dawniej konserwowano żywność - nie używano środków chemicznych, będą doić krowę, będą piekły kiełbaski przy ognisku, spróbują wyrobów z ekologicznego gospodarstwa, będą zwiedzać mini-zoo zwierząt gospodarskich, pisać gęsim piórem przy lampach naftowych. Odbędą się również przejażdżki na koniach oraz bryczką).

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE, ZABAWY RUCHOWE: „Poszukiwacze skarbów”, Podróż dookoła świata”, „Kolorowe słonie” i inne.

 

II turnus: PRZYRODNICZE ZABAWY Z PRACOWNIĄ EDUKACJI ŻYWEJ. Wybierzemy się z dziećmi do lasu i będziemy szukać śladów pozostawionych przez jego mieszkańców. Będziemy podążać ścieżkami, które wydeptały sarny czy dziki. Zbudujemy kryjówki, z których spróbujemy zobaczyć leśnego mieszkańca. Na kilka godzin zagłębimy się w las, poznamy jego zapach, smak, posłuchamy dźwięków, które wydaje. Nasze zmysłowe doświadczenie przyrody stanie się podstawą do wykonywania pracy plastycznej. Będziemy wspólnie odkrywać i bawić się przy tym wyśmienicie. Warsztaty pozwolą uczestnikom spojrzeć na las jako na złożoną strukturę przestrzenną tworzoną przez zasięgi występowania i migracji roślin i zwierząt.

WYCIECZKA DO PARKU ROZRYWKI I DOŚWIADCZEŃ FIZYCZNYCH w OGRODZIEŃCU (dzieci znajdą tutaj 35 urządzeń, dzięki którym dowiedzą się jak działają podstawowe prawa fizyki) oraz ZWIEDZANIE GRODU na GÓRZE BIRÓW.

ZAJĘCIA REKREACYJNO-SPORTOWE z trenerem piłki nożnej, WARSZTATY TEATRALNE

 

Dodatkowo na obu turnusach: zajęcia plastyczne, taneczne, relaksacyjne, rekreacyjne indywidualne i zespołowe, wewnątrz i na zewnątrz (trzy place zabaw, tereny zielone, boisko), quizy, gry planszowe, klocki LEGO, piłkarzyki. Oczywiście nie zabraknie również czasu na swobodną, beztroską zabawę :)

------------------------

ZAPEWNIAMY opiekę nad dziećmi w godz. od 5.30 do 18.00, wykwalifikowaną kadrę, zabezpieczenie medyczne, ubezpieczenie NNW, 5 posiłków dziennie (przedśniadanie o godz. 7.00, śniadanie, II śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek). Wypoczynek podlega zgłoszeniu do Bazy Wypoczynku prowadzonej przez Śląskiego Kuratora Oświaty.

OPŁATA: dla wpłat do 22 maja 2017 r. tylko 340 zł., a po 22 maja 2017 r. - 410 zł./osoby/turnus.

ZAPISY: tel. 795-547-361 w godz. od 8.00 do 16.00 w dni robocze od poniedziałku do piątku lub e-mail: zapisy@fundacja-naszedzieci.pl. W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko oraz wiek dziecka, dane kontaktowe do rodziców (e-mail, telefon), godziny pobytu dziecka na półkoloniach, wybrany termin.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zapisów. Szczegóły zamieściliśmy na plakacie oraz w dokumentach do pobrania poniżej. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

 

Źródło: Fundacja Nasze Dzieci