PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
080910 11121314
15161718192021
22232425262728
293031

Udostępnij:

Wśród najlepszych w Europie

Środa, 10 maja, 2017, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

W dniach 5-7 maja w Suboticy (Serbia) odbyły się Mistrzostwa Europy SKDUN Shotokan Karate. W zawodach wzięło udział 1724 zawodników z 21 krajów. Polskę reprezentowało kilkunastu zawodników w tym 3 zawodniczki z UKS Ronin_1 Dąbrowa Górnicza. Dąbrowski klub reprezentowały już doświadczone zawodniczki Katarzyna Janikowska i Natalia Budzyń oraz debiutująca w tej imprezie Anastazja Dudzik, kadrę uzupełniali sędzia Andrzej Byjos oraz trener Tomasz Byjos.

 

Przed rozpoczęciem zawodów odbyło się szkolenie dla sędziów oraz dla trenerów. Mistrzostwa rozpoczęły się od startów w najmłodszych kategoriach wiekowych i tutaj ogromną niespodziankę sprawiła debiutująca Anastazja Dudzik, która w konkurencji kata wśród około 20 zawodniczek zajęła 3 miejsce, równie dobrze spisała się w kumite (walki) gdzie zajęła 5 miejsce. Następnie przyszła kolej na Natalię Budzyń, która potwierdziła swoją klasę sportową i wygrała konkurencję kata wręcz deklasując przeciwniczki (wygrała przewagą ponad 1pkt nad drugą zawodniczką), niestety w czasie tej konkurencji odnowiła się kontuzja mięśnia łydki i nie było wiadomo czy Natalia wystartuje w kumite. Po krótkim zabiegu masażu i pomocy lekarza Natalia przystąpiła do walk, po pokonaniu 3 zawodniczek w finale uległa zawodniczce Węgier i zajęła 2 miejsce.

 

W sobotę 6 maja w kategorii juniorek startowała najbardziej utytułowana zawodniczka, Katarzyna Janikowska. Kasia rozpoczęła od kata gdzie przeszła do półfinału, do finału jednak zabrakło niewiele bo 0,3pkt i ostatecznie zajęła miejsce 6. Dwie godziny po kata rozpoczęła się konkurencja kumite i 3 wygrane, które doprowadziły Kasię do strefy medalowej, w walce o finał przegrała jednak 1:0 z zawodniczką Rumunii i zajęła miejsce 3.Podczas odbywającego się kongresu SKDUN 6 maja zapadła bardzo ważna decyzja Zarządu SKDUN o organizacji kolejnych Mistrzostw Europy w roku 2018 w Polsce, miastem gospodarzem będzie Dąbrowa Górnicza a organizatorem UKS Ronin_1 i KS Ronin, nasza oferta wygrała z Litwą i Białorusią.  - W tym miejscu dziękuję pani dyrektor CSiR Dagmarze Molickiej oraz naczelnikowi Wydziału Sportu Zbigniewowi Kałuży za wsparcie naszej inicjatywy - mówi Tomasz Byjos, trener Ronina.

 

- Wracamy do domu z kolejnymi sukcesami i potwierdzeniem naszej przynależności do najlepszych zawodników w Europie - podsumowuje zawody Tomasz Byjos. - Przed nami jeszcze klubowy Puchar Europy XXI Slovakia Open, który odbędzie się już 20 maja w Bratysławie.

 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! A już teraz zapraszamy do Dąbrowy Górniczej na Mistrzostwa Europy, które odbędą się 13, 14 i 15 kwietnia 2018 roku.

 

Źródło: www.dabrowa-gornicza.pl