PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27 28293031

Udostępnij:

Spotkanie robocze w sprawie niepełnosprawności

Poniedziałek, 27 marca, 2017, #Aktualności

24 marca 2017 roku w Urzędzie Miasta  w Dąbrowie Górniczej odbyło się  spotkanie robocze  Władz Miasta ze Społeczną Powiatową Rada ds. Osób Niepełnosprawnych.

 

W spotkaniu wzięli udział Prezydent Miasta Zbigniew Podraza ,V-ce Prezydent Marcin Bazylak,V-ce Prezydent Damian Rutkowski i V-ce Prezydent Iwona Krupa.

 

Tematem  roboczego spotkania była „Diagnoza dla Miasta -  punkty nieprzyjazne niepełnosprawnym”.

 

Społeczna Powiatową Rada ds. Osób Niepełnosprawnych zdiagnozowała niektóre budynki użyteczności publicznej oraz infrastrukturę komunikacji miejskiej, w których stwierdzono nieprawidłowości  oraz które zagrażają bezpośrednio osobom z niepełnosprawnością.

 

Skupiono się szczególnie na budynku Pałacu Kultury Zagłębia, Miejskiej Biblioteki, Centrum Aktywności Obywatelskiej, Urzędu Miejskiego oraz na przejściach podziemnych w Centrum i okolicach Damelu, a także na przystankach komunikacji miejskiej i ulic.

 

Postulowano o to, aby pamiętano o Społecznej Powiatowej Radzie ds. Osób Niepełnosprawnych i konsultowano z nią kwestie remontów pod kątem osób z niepełnosprawnością.

 

Zwrócono uwagę jak mało informacji w mieście jeśli chodzi o niepełnosprawnych. Rozwiązaniem byłoby redagowanie wkładki tematycznej w Przeglądzie Dąbrowskim. Przykładem tego typu działań jest np. brak nagłośnienia asystentury dla osób niepełnosprawnych.

 

Omówiono również dystrybucję środków PFRON w MOPS w Wydziale Zdrowia, Polityki Społecznej i Aktywizacji Zawodowej Urzędu Miejskiego oraz kartę oceny zadań.

 

Następne spotkanie odbędzie się w okolicach września, gdzie podsumowane zostaną dotychczasowe działania odnośnie poprawy życia osób z niepełnosprawnością.