PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
1314151617 1819
20212223242526
2728293031

Udostępnij:

Piknik Osób Niepełnosprawnych - konkurs

Piątek, 17 marca, 2017, #Dotacje, #Aktualności, #Granty zewnętrzne

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Województwa Śląskiego w dziedzinie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych pod nazwą: „Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych”. Oferty należy składać do 6 kwietnia 2017 r.

 

„Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych” jest adresowany do pracowników zakładów aktywności zawodowej, uczestników warsztatów terapii zajęciowej, członków stowarzyszeń i fundacji oraz innych organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu Województwa Śląskiego. Jego celem jest prezentacja działań kulturalno-artystycznych osób niepełnosprawnych, propagowanie aktywności społeczno-rehabilitacyjnej oraz promocja Województwa Śląskiego, jako przyjaznego osobom niepełnosprawnym.

 

Program Pikniku powinien obejmować część artystyczną, w trakcie której uczestnicy zaprezentują własny repertuar kulturalny, w tym przedstawienia teatralne, występy muzyczne, wokalne, recytacje. Równocześnie powinny odbywać się gry i zabawy umożliwiające wszystkim uczestnikom skorzystanie z różnego rodzaju form aktywnego wypoczynku, połączonego z rehabilitacją.

 

Proponowany okres organizacji Pikniku to maj-czerwiec br. Dodatkowo przedsięwzięcie musi zostać przeprowadzone w ciągu jednego dnia. Spodziewana liczba uczestników to ok. 2000 osób.

 

Przewiduje się dotowanie jedynie projektu, którego realizacja przyczyniać się będzie do osiągnięcia następujących celów:

  1. zintegrowanie środowiska osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych skupionych w WTZ, ZAZ i innych podmiotów działających na rzecz osób niepełnosprawnych,
  2. działania mające na celu integracje środowiska osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych poprzez udział uczestników z terenów miejsko-wiejskich,
  3. propagowanie działań w zakresie działalności artystycznej osób niepełnosprawnych, społecznych form rehabilitacji,
  4. propagowanie aktywności ruchowej wśród osób niepełnosprawnych,
  5. promocję Województwa Śląskiego, jako Regionu przyjaznego osobom niepełnosprawnym.

 

Oferent przedkłada w dokumentacji konkursowej materiały zdjęciowe (filmowe) na płycie CD w celu umożliwienia weryfikacji dostępności i możliwości użytkowania przez niepełnosprawnych w trakcie Pikniku.

 

Nadto organizator zapewnia możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej obiektów przez upoważnionych przedstawicieli Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu: Konkurs

 

Źródło: ngo.pl