PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
20 212223242526
2728

Udostępnij:

Czas na zdrowie

Poniedziałek, 20 lutego, 2017, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

24 lutego w godzinach od 15.00-18.00 trwać będzie organizowana przez Miejskie Centrum Informacji w Dąbrowie Górniczej we współpracy z hipermarketem Auchan akcja „Czas na zdrowie”. W ramach akcji w CH Pogoria uczestnicy otrzymają bezpłatne porady z zakresu: dietetyki, diabetologii, psychologii i rozwoju osobistego oraz kosmetologii. Skorzystać będzie można również z darmowego pomiaru cukru, ciśnienia, analizy składu ciała, stanu skóry oraz masażu.

 

Najbliższy piątek za sprawa prowadzonego przez Fundację Godne Życie punktu informacyjnego miasta będzie okazją do zadbania o swoje zdrowie. Na terenie hipermarketu Auchan w CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej od godziny 15:00-18:00 bezpłatnych porad będą udzielać specjaliści z zakresu zdrowia i urody.

 

Celem wydarzenia jest promocja, edukacja i informacja w zakresie możliwych działań profilaktycznych w celu obniżenia zachorowalności na choroby cywilizacyjne takie jak: nowotwory, cukrzyca, otyłość czy nadciśnienie tętnicze oraz zwiększenie świadomości w kwestii udziału w programach badań profilaktycznych.

 

Podczas wydarzenia dietetyk Joanna Wardenga wskaże rolę diety w zapobieganiu zachorowaniu na choroby cywilizacyjne oraz przeprowadzi analizę składu ciała oraz wskaźnika BMI. Badanie wykaże procentową i kilogramową zawartość tłuszczu, masy mięśniowej, kostnej oraz wody w organizmie oraz określi wiek metaboliczny ciała.

 

Pielęgniarka z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków udzieli rad diabetykom oraz osobom zagrożonym zachorowaniem na cukrzycę. Przeprowadzi również pomiary poziomu cukru we krwi oraz zmierzy ciśnienie tętnicze.

 

Jak radzić sobie ze stresem? Jak rozpoznać wypalenie zawodowe? W jaki sposób można poradzić sobie z nałogami, depresją? Na te i inne pytania odpowie psycholog z Fundacji „Przystań”.

 

Do dyspozycji mieszkańców będzie również kosmetolog, który doradzi w kwestii pielęgnacji skóry oraz przeprowadzi komputerową analizę jej stanu i wieku biologicznego. Podpowie w kwestii pielęgnacji ciała i zaproponuje sposoby na „zatrzymanie czasu”.

 

Swoja pomoc oferować będą także masażysta, który wykona masaż WorkSite (masaż rozładowujący napięcie, wykonywany bez konieczności zdejmowania ubrania) oraz doradca coachingowy, Edyta Bork.

 

Konsultacje ze specjalistami w ramach akcji „Czas na zdrowie” są bezpłatne. Na spotkania nie obowiązują zapisy.

 

Źródło: Fundacja Godne Życie