PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
0607 0809101112
13141516171819
20212223242526
2728

Udostępnij:

Dąbrowskie Centrum Asystentury

Wtorek, 7 lutego, 2017, #Centrum, #Aktualności

Od lutego w Dąbrowie Górniczej działa Dąbrowskie Centrum Asystentury. Projekt realizowany jest przez Fundację Imago z Wrocławia oraz dąbrowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Centrum Asystentury to projekt, którego głównym celem jest wsparcie niezależnego życia osób z niepełnosprawnością i ich rodzin/opiekunów poprzez organizowanie i świadczenie usług asystenckich.

 

Program Asystent Osoby Niepełnosprawnej jest odpowiedzią na potrzeby niepełnosprawnych mieszkańców miasta, ich rodzin i opiekunów. W zależności od preferencji i potrzeb klienta Program jest pomocą stałą lub doraźną. Asystenci dołożą wszelkich starań, by pomagać również sytuacjach awaryjnych i nagłych.

 

Jest on skierowany do osób niepełnosprawnych i ich rodzin/opiekunów z terenu całego miasta Dąbrowa Górnicza.

 

W ramach Centrum Asystentury wsparcie odbywać się poprzez organizowanie usług asystenckich, polegających m.in. na: rozwoju aktywności społecznych i zainteresowań (w tym wspólne spędzanie czasu wolnego), pomoc w przemieszczaniu się m.in do punktów usługowych, pracy, szkoły, lekarza na rehabilitację, z i do miejsca zamieszkania, pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, wspólna aktywność rekreacyjna, pomoc w udziale w imprezach kulturalnych. Asystenci pojawiają się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wsparcie i dyskretna pomoc.

 

Kontakt:

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z usług asystenckich i współpracy!

 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet IX, dla działania: 9.2 Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, 9.2.1 Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – ZIT Subregionu Centralnego.