PoWtŚrCzPtSoNd
010203 0405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728

Udostępnij:

Granty od Lech Premium

Piątek, 3 lutego, 2017, #Dotacje, #Aktualności, #Granty zewnętrzne

Rozpoczęła się druga odsłona Lechstartera – programu zmieniającego polskie miasta. Już od teraz do 22 lutego można zgłaszać pomysły na tworzenie miejsc integracji, organizację miejskich aktywności lub wykorzystanie innowacyjnych technologii. Wszystkie projekty muszą mieć jeden cel – usprawniać życie w mieście i łączyć mieszkańców. Na ich realizację marka Lech Premium, organizator akcji, przeznaczy aż milion złotych!

 

Ogólnopolskie głosowanie wyłoni 15 najciekawszych inicjatyw, a na ich realizację marka Lech Premium, organizator akcji, przeznaczy aż milion złotych! Więcej na www.lechstarter.pl

 

Jak zdobyć granty od Leszka Chmielewskiego, czyli LECHSTARTER w pigułce

Zgłoszenia do programu będą przyjmowane od 1 do 22 lutego za pośrednictwem strony: www.lechstarter.pl. Stowarzyszenia, fundacje i inne podmioty działające na rzecz lokalnych społeczności, wyszczególnione w regulaminie, mogą zgłaszać tam swoje projekty. Pomysły muszą dotyczyć jednego z trzech nowych obszarów tematycznych. Są to:

  • Innowacje dla miasta i ludzi, czyli projekty wykorzystujące nowe technologie w rozwiązaniach (aplikacje, urządzenia etc.) usprawniających funkcjonowanie w miastach.
  • Miejskie akcje i kooperacje, czyli organizacja wydarzeń, warsztatów i innych aktywności dla mieszkańców.
  • Nowa miejska przestrzeń, czyli powstawanie nowych miejsc, rewitalizacja starych przestrzeni, które będą miejscami integracji i spędzania czasu.

 

Wnioski spełniające kryteria formalne trafią w marcu pod obrady eksperckiego Jury, które wybierze 45 najciekawszych propozycji. Jednak głos decydujący w LECHSTARTERZE będą mieć internauci w ogólnopolskim głosowaniu! W maju nastąpi ogłoszenie wyników – głosujący wyłonią 15 inicjatyw, które zdobędą fundusze od Leszka Chmielewskiego w formie pięciu grantów o wartości 100 000 zł lub dziesięciu mikrograntów na 50 000 zł. Realizacja zwycięskich projektów potrwa do 30 września tego roku.

 

Źródło: ngo.pl