PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09 101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Udostępnij:

Ferie w Krainie Przyjaźni

Poniedziałek, 9 stycznia, 2017, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Podczas ferii zimowych  Stowarzyszenie ,,Dar Serca”  realizuje projekt ZIMOWA AKADEMIA ROZMAITOŚCI. Do udziału w atrakcyjnych zajęciach zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6-16 lat. Z nimi nie będziecie się nudzić, ale w sposób atrakcyjny spędzicie czas wolny.

 

Organizatorzy proponują uczestnikom różne formy aktywności zarówno ruchowej  jak i artystycznej. Dzieci będą uczestniczyć w zajęciach ruchowych w Parku Wodnym NEMO, w zajęciach zręcznościowych  w kręgielni oraz na świeżym powietrzu, promując zdrowy styl życia. Wezmą udział w wycieczkach edukacyjnych np. do Kopalni  Soli w Wieliczce, Planetarium i Obserwatorium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, Egzotarium w Sosnowcu. Zwiedzą wystawę klocków LEGO w Gliwicach oraz Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Górniczej.

 

Proponują także udział w warsztatach plastycznych, teatralno-literackich, kulinarnych, rozwijających  twórcze myślenie, promujących zdrowe żywienie.

 

Uczestnicy odwiedzą Miejską Bibliotekę Publiczną, Pałac Kultury Zagłębia, gdzie będą mogli nie tylko rozwijać swoją wyobraźnię, spostrzegawczość, ale przede wszystkim spędzić wolny czas w przyjaznej atmosferze.

 

Wszyscy uczestnicy ZIMOWEJ AKADEMII ROZMAITOŚCI  otrzymają bezpłatny posiłek.

 

Podsumowaniem projektu będzie sportowa impreza integracyjna MAM TALENT.

 

Podopieczni wezmą udział  w konkursie  „Radosna twórczość” – zabawy ruchowe z wykorzystaniem przyborów nietypowych. Na zakończenie dzieci otrzymają nagrody.

 

Wszystkie zaplanowane formy aktywności będą promować zdrowy styl życia, rozbudzać ciekawość świata, ukazywać uczestnikom możliwości  atrakcyjnego spędzania wolnego czasu.

 

W czasie ferii zajęcia zaplanowano codziennie  w godzinach od  9.00  - 13.00 w świetlicy środowiskowej  KRAINA PRZYJAŹNI – ul. Adamieckiego 12  (Szkoła Podstawowa nr 20). Szczegółowe  informacje – tel. 505272808 oraz na stronie www.stowarzyszeniedarserca.org.pl

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Projekt finansowany przy udziale środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz środków Stowarzyszenia otrzymanych w ramach 1%.

 

Źródło: Stowarzyszenie Dar Serca