PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
1213 1415161718
19202122232425
262728293031

Udostępnij:

Dzień Rodziny - relacja

Wtorek, 13 grudnia, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Było rodzinnie, twórczo i świątecznie. Tak można opisać tegoroczny Dzień Rodziny w Klubie Młodych Zdobywców przygotowany przez wychowawców i wolontariuszy Polskiego Towarzystwa Kulturalnego.

 

9 grudnia świetlica V Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej zamieniła się w gwarne miejsce spotkań, warsztatów artystycznych i gier. Dzieci mogły wraz z rodzicami wziąć udział w zajęciach plastycznych, tworząc przeróżne ozdoby świąteczne czy też oddać się rozrywce - intelektualnej przy grach logicznych  lub sprawnościowej przy hokeju stołowym i speed stacks. Mogły również wypróbować swoje zdolności manualne w kąciku majsterkowicza.  Pomocą służyli wychowawcy i wolontariusze prowadzący poszczególne stoiska.

 

Chętnie odwiedzane były one także przez zaproszonych gości: Z-cę Naczelnika Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej – Magdalenę Mike, dyrektor 
V Liceum Ogólnokształcącego – mgr Annę Ornat oraz członków zarządu Polskiego Towarzystwa Kulturalnego.

 

Na wszystkich uczestników czekał również poczęstunek w postaci domowych ciast przygotowanych przez wolontariuszy.

 

Dodatkową atrakcją tegorocznej zabawy był konkurs rodzinny polegający na stworzeniu najdłuższego łańcucha choinkowego na czas. W rywalizacji, której towarzyszyły wielkie emocje, wzięły udział cztery drużyny składające się z kilkunastu osób. Stworzyły one gigantycznie długie kolorowe łańcuchy, które zawisły potem na własnoręcznie wykonanej wcześniej choince.

 

Prawdziwą furorę jednak zrobił długo oczekiwany przez wszystkich gość z Laponii. Dzieci w tym roku zamiast piosenki, przedstawiły Mikołajowi angielską zabawę świąteczną, w której chętnie sam wziął udział. Każdy Młody Zdobywca otrzymał świąteczny upominek, którym były nie tylko słodkości, ale i świąteczny kubek, który długo przypominać będzie ten miły wieczór.

 

Źródło: Polskie Towarzystwo Kulturalne