PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
2829 30

Udostępnij:

Szkolny wolontariat doceniony

Wtorek, 29 listopada, 2016, #Aktualności, #Wolontariat

Szkolny wolontariat doceniony. Techniczne Zakłady Naukowe na podium z II miejscem, wyróżnienie dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej! Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszyscy zostali uhonorowani gromkimi brawami.
 

"Wolonariat - podaj dalej" to konkurs dla Szkolnych Kół Caritas organizowany przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. W minioną sobotę, podczas I Andrzejkowego Balu Wolontariusza na Gali w sosnowieckim Dor Janie spotkało się ponad 400 wolontariuszy i sympatyków pomagania. Nagrodzone zostały najaktywniejsze szkolne koła wolontariatu. Wśród zwycięzców znalazło się Szkolne Koło Caritas w TZN założone zostało w ubiegłym roku szkolnym. A przyznana nagroda to uznanie dla wszystkich uczniów oraz pedagogów, którzy włączali się w każdą organizowaną przez Caritas akcję.


Gratulacje nagrodzonym złożyli Marcin Bazylak, I Zastępca Prezydenta Dąbrowy Górniczej oraz ks. biskup ordynariusz Grzegorz Kaszak.

 

W trakcie Gali Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak podziękował wszystkim i podkreślił, jak ważna jest praca wolontariuszy wlewających nadzieję w serca potrzebujących. Poza świetną zabawą i wyróżnieniem najlepszych, uczestnicy balu zebrali środki, które będą wsparciem organizowanej przed świętami Wigilii dla ubogich, samotnych i bezdomnych.

 

***

W piątek 25 listopada na zaproszenie Caritas Diecezji Sosnowieckiej dąbrowska grupa z TZN-u razem z przedstalicielami MAPET - Małej Akademii Pracy Ekstremalnie Twórczej z Jaworzna gościła w Radiu eM w Katowicach, gdzie nagrali audycję nt. wolontariatu i form pomocy, jaką niosą młodzi ludzie.

 

Źródło: dabrowa-gornicza.pl