PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28 2930

Udostępnij:

Tydzień pełen wrażeń

Poniedziałek, 28 listopada, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

W poniedziałek wychowankowie byli w Teatrze Dzieci Zagłębia, gdzie obejrzeli spektakl „TRÓJKA NA GŁOWIE”. Czy w naszej, znanej nam na co dzień rzeczywistości, cały świat może stanąć na głowie? Odpowiedź jest oczywista – nie może! Ale w sztuce wszystko toczyło się na opak. Otóż niespodziewanie została zaburzona naturalna kolejność liczb. Trójka wdarła się na scenę, a więzi łączące Jedynkę i Dwójkę, zostały zerwane. Co było wcześniej absolutnym porządkiem, stało się nagle chaosem, a to, co było prawdą, przemieniło się w fałsz. Nic już nie jest takie jak było, a rozsypany świat staje na głowie. Carsten Brandau – niemiecki twórca literatury dla dzieci, zdobywca wielu nagród w dziedzinie dramaturgii – napisał sztukę dziwną, a nawet abstrakcyjną. Za zabawnymi perypetiami liczb ukrywa się opowieść o dziecięcych relacjach, przyjaźni  i wzajemnej, braterskiej trosce. To bajka o zdobywaniu umiejętności liczenia, ale też o porządku świata i jego podważaniu, o wykluczeniu i walce o przynależność. Autor pomysłowo i z wyobraźnią podpowiada dzieciom, jak mogą zmieniać swój świat, rozwijać skrzydła i podążać za swoimi najskrytszymi marzeniami.

 

We wtorek świetlicowi kucharze wyczarowali szaszłyki owocowe.
 

W środę świetlicy w ramach integracji międzypokoleniowej wzięli udział w warsztatach plastycznych. W czasie zajęć warsztatowych uczestnicy poznali techniki witrażu Tiffaniego, tworzyli witrażowe aniołki. 

 

Natomiast w czwartek wychowankowie wzięli udział w warsztatach krawieckich. Powstały filcowe bombki, które ozdobią świetlicowa choinkę.

 

A w piątek podopiecznych Świetlicy Środowiskowej odwiedziły wróżki, czarownice, które w ten szczególny dzień, czyli wigilię świętego Andrzeja przygotowały moc niespodzianek. Wszystkie dzieci mogły sobie wywróżyć swoją przyszłość. Było lanie wosku, wróżby z kart i wszelkiego rodzaju wróżby miłosne. W doskonałym nastroju, po zaplanowaniu wspaniałej przyszłości dzieci mogły potańczyć przy wspaniałej muzyce znanego i bardzo lubianego DJ Adriana. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za pomoc i organizację Andrzejek.

 

A co nam przyniesie kolejny tydzień? Przyjdź do nas a sam się przekonasz.

 

Dzieci uczestniczą w zajęciach w ramach projektów:

Świetlica środowiskowa KRAINA PRZYJAŹNI, Warsztaty wrażliwości dofinansowanych  przez Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, 
Akademia Rozmaitości dofinansowanego przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach,
,,Czym skorupka za młodu nasiąknie” dofinansowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

 

Źródło: Stowarzyszenie DAR SERCA