PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
212223 24252627
282930

Udostępnij:

Granty na innowacje społeczne

Środa, 23 listopada, 2016, #Dotacje, #Aktualności, #Granty zewnętrzne

Jeszcze do 30 listopada 2016 roku można zgłaszać pomysły na innowacje społeczne dotyczące "usług opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych" i uzyskać do 60 000 złotych na przetestowanie własnych pomysłów.

 

Jakiej tematyki powinien dotyczyć pomysł, który ma szansę na uzyskanie finansowania?

– Wsparcia rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością intelektualną, zwłaszcza po zakończeniu nauki szkolnej przez ich dzieci.

– Usług opiekuńczo-asystenckich w miejscu zamieszkania dla dorosłych osób z niepełnosprawnością, pozbawionych możliwości wsparcia ze strony rodziny, aby uniknąć umieszczania ich w instytucjonalnych formach opieki, np. DPS.

– Usług asystenckich dla osób z różnymi niepełnosprawnościami w zakresie wybranych czynności z życia społecznego i obywatelskiego.

– Innych, istotnych problemów występujące w obszarze wsparcia osób niepełnosprawnych i ich otoczenia powiązanych z tematem „usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych”.

 

Kto może ubiegać się o środki na testowanie innowacji społecznych?

Potencjalnym grantobiorcą może być osoba prawna, osoba fizyczna lub grupa osób fizycznych mające innowacyjny pomysł dotyczący usług opiekuńczych dla osób zależnych. Potencjalni grantobiorcy uzyskają wsparcie finansowe i merytoryczne w przetestowaniu innowacji społecznej.

 

Jakie wsparcie można otrzymać?

Wyłonieni w otwartym konkursie grantobiorcy otrzymają wsparcie w postaci:

– wsparcia doradczego i eksperckiego w przygotowaniu innowacji społecznej do testowania,

– wsparcie finansowe w wysokości do 60 000 złotych na pokrycie kosztów testowania innowacji społecznej,

– wsparcie w postaci doradztwa, coachingu, mentoringu i wymiany dobrych praktyk w trakcie testowania innowacji społecznej,

– wsparcie w upowszechnieniu innowacji społecznej po zakończeniu testowania (wybrane innowacje społeczne).

 

Szczegółowe informacje na temat projektu, procedur udzielania grantów oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie www.innowacje.psoni.org.pl.

 

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną realizuje projekt pn. „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS (POWER 2014-2020).

 

Źródło: ngo.pl