PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14 151617181920
21222324252627
282930

Udostępnij:

Sześć ważnych dni

Poniedziałek, 14 listopada, 2016, #Współpraca z miastem, #Aktualności

14-19 listopada. Sześć ważnych dni, w czasie których mieszkańcy będą głosować w ramach IV edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Do podziału w całym mieście jest osiem milionów, za które wykonane zostaną place zabaw, chodniki, skwery czy parkingi. Głosować można elektronicznie i „papierowo”.


W tym roku dąbrowianie zaproponowali 213 przedsięwzięć. Po przeprowadzeniu weryfikacji formalnej i merytorycznej, 122 z nich będzie można wybierać w czasie głosowania.


- W większości dotyczą infrastruktury drogowej, w tym wykonania miejsc parkingowych oraz remontów chodników. Duży procent stanowią również projekty związane z aktywnością na świeżym powietrzu, czyli place zabaw dla naszych młodych mieszkańców oraz siłownie zewnętrzne czy też urządzenia typu Crosspark, Street Workout, Kalistenika – wylicza Agnieszka Sienkiewicz z wydziału organizacji pozarządowych i aktywności obywatelskiej UM.


O tym, co z tego będzie realizowano w przyszłym roku, od 14 do 19 listopada decydować będą dąbrowianie. Wszyscy mieszkańcy, którzy ukończyli 16 rok życia, mają do rozdysponowania 10 punktów na projekty w dzielnicy. Każda propozycja może dostać od 0 do 10 „oczek”, ale suma wszystkich punktów na karcie nie może przekroczyć 10.


Głosować można elektronicznie na stronie www.twojadabrowa.pl, składając kartę do głosowania w UM lub dowolnym Punkcie Konsultacyjnym, a także listownie. Przy wysyłaniu karty pocztą trzeba pamiętać, że liczy się data stempla pocztowego.


- W grudniu poznamy wszystkie zwycięskie projekty w dzielnicach. Warto pamiętać również o „nagrodzie” za frekwencję. Dzielnica lub dzielnice z najwyższą frekwencją będą mogły liczyć na bonus w postaci realizacji dodatkowego projektu. W poprzednich dwóch latach frekwencyjnym gigantem była dzielnica Łęka. Zobaczymy komu w tym roku przypadnie ten tytuł – podsumowuje Agnieszka Sienkiewicz.

Lista projektów, na które w poszczególnych dzielnicach można głosować od 14 listopada.

***

DBP w liczbach


8 - milionów zł do podziału w całym mieście

35 – dzielnic, na które podzielono Dąbrowę

14 - projektów, najwięcej ze wszystkich dzielnic, złożono na Mydlicach Południowych

213 - liczba wniosków zgłoszonych w całym mieście

24 - miliony zł, wartość wszystkich zaproponowanych przedsięwzięć

122 – liczba projektów, które po weryfikacji formalnej i merytorycznej trafią pod głosowanie

14-19 listopada – termin głosowania w IV edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego

0-10 – liczba punktów, jakie do rozdysponowania między poszczególnymi projektami mają dąbrowianie

16 lat – wiek, od którego mieszkaniec może głosować w DBP

6 – dni, w których będzie można głosować

 

Źródło: twojadabrowa.pl