PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
070809 10111213
14151617181920
21222324252627
282930

Udostępnij:

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Środa, 9 listopada, 2016, #Centrum, #Aktualności

Już na początku przyszłego tygodnia, po raz dziewiąty ruszają obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Inicjatywa ta to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

 

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznych obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej jest Gala Przedsiębiorczości, która odbędzie się 16 listopada w Pałacu Kultury Zagłębia. Wydarzenie to skierowane jest do lokalnych przedsiębiorców. To doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, ale również do wysłuchania panelu dyskusyjnego „Źródła innowacji w świetle współczesnych doświadczeń” oraz prelekcji na temat Karola Adamieckiego. Punktem kulminacyjnym Gali będzie uroczyste wręczenie nagród Laureatom Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego. Gali przedsiębiorczości towarzyszyć będzie wystawa pamiątek związanych z życiem i twórczością Karola Adamieckiego. Liczba miejsc jest ograniczona zatem wszystkie zainteresowane osoby proszone są o rejestrację http://galaprzedsiebiorczosci.evenea.pl/

 

Przedsiębiorcy będą mogli również rozwiać swoje wątpliwości podczas konsultacji, w których wezmą udział pracownicy PUP-u, ZUS-u, Urzędu Skarbowego, Agenci Rozwoju Lokalnego oraz Referatu Aktywizacji Zawodowej i Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Wszyscy zainteresowani będą mogli otrzymać informację o możliwościach pozyskiwania pieniędzy na założenie oraz rozwój własnej firmy, a także cenne wskazówki przydatne w prowadzeniu własnego biznesu.

 

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się inauguracja programu Fabryka Kreatywnego Biznesu. Projekt ten stawia na rozwijanie twórczego potencjału, zdobywanie nowych doświadczeń i współdziałanie w grupie. Przedsiębiorcze drużyny wezmą udział w wykładach, warsztatach i konsultacjach, które pomogą im w stworzeniu firmy. Uczestnicy za wykonywane zadania będą otrzymywać punkty, które zostaną przeliczone na nagrody finansowe, a także wskażą najlepiej przygotowany do rozpoczęcia działalności zespół. Fabryka Kreatywnego Biznesu pokazuje, że rachunek jest prosty – opłaca się być przedsiębiorczym! Projekt został objęty opieką merytoryczną Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 

W planach tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości znajduje się nie tylko szereg szkoleń i warsztatów, ale również Business Chillout Evening, podczas którego zaprezentują się startupy działające w Zagłębiowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Wydarzenie to ma na celu zintegrowanie środowiska młodych przedsiębiorców. Business Chillout Evening pozwoli również uzyskać praktyczna wiedzę.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to również wydarzenia skierowane do uczniów. Uczniowie dąbrowskich szkół będą mogli wziąć udział w warsztatach, konkursach, konferencjach czy też poznać działanie  dąbrowskich przedsiębiorstw w ramach lekcji „Biznes przy tablicy”.

 

W tym roku w organizację wydarzeń w Dąbrowie Górniczej angażują się: Agencja Rozwoju Lokalnego, Centrum Aktywności Obywatelskiej, Miejska Biblioteka Publiczna, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej, Urząd Skarbowy, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Zagłębia, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Zagłębiowski Inkubator Przedsiębiorczości, ZUS (Inspektorat w Dąbrowie Górniczej) oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Karola Adamieckiego.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest inicjatywą znaną w 160 krajach na całym świecie. Już od pierwszej edycji tego przedsięwzięcia Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej organizuje wydarzenia promujące postawy przedsiębiorcze wśród mieszkańców. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

 

Koordynatorem akcji w Dąbrowie Górniczej jest Biuro Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. 32 295 69 90, kklosowicz@dabrowa-gornicza.pl

 

Źródło: www.dabrowa-gornicza.com