PoWtŚrCzPtSoNd
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
2425 2627282930
31

Udostępnij:

Bank Ambitnej Młodzieży

Wtorek, 25 października, 2016, #Dotacje, #Aktualności, #Granty zewnętrzne

Fundacja Banku Zachodniego WBK zaprasza do składania wniosków w kolejnej edycji konkursu grantowego Bank Ambitnej Młodzieży (BAM). Projekty będzie można składać do 7 listopada 2016 r.

 

W tej edycji dodatkowo punktowane będą projekty związane z nowymi technologiami w otaczającym nas świecie np. nauce, sztuce, kulturze.

 

Fundacja Banku Zachodniego WBK chce być partnerem dla instytucji wychowawczych i organizacji  młodzieżowych, które skupiają ambitnych, twórczych i odpowiedzialnych młodych ludzi wokół inicjatyw edukacyjnych, obywatelskich i społecznych.

 

Program Bank Ambitnej Młodzieży (BAM) ma na celu uświadomienie młodym ludziom, że od wykształcenia, inicjatywy, aktywności i działalności społecznej zależy nie tylko ich własna przyszłość, ale także przyszłość lokalnego środowiska, narodu i państwa polskiego.

 

Program ma uczyć określania potrzeb lokalnych społeczności, definiowania celów, tworzenia wspólnot zadaniowych, rozwiązywania problemów i realizowania zadań na poziomie lokalnym przez młodych ludzi kształtujących swoje postawy społeczne. Jednym z celów jest zdefiniowanie cech jednostki potrzebnych do efektywnego funkcjonowania w społeczeństwie obywatelskim takich jak: wiedza, komunikacja interpersonalna, wrażliwość społeczna, zdolności przywódcze oraz umiejętność budowania pozycji lidera. Warunkiem postawy prospołecznej jest zakorzenienie jednostki w historii i kulturze, tak w wymiarze lokalnym jak i narodowym.

 

Fundacja wspiera inicjatywy realizowane w ramach trzech głównych obszarów tematycznych:

  • rozwój i edukacja,
  • aktywność gospodarcza,
  • społeczna, obywatelska,
  • kultura, historia i dziedzictwo narodowe.

 

Wyniki konkursu zostaną opublikowane 6 grudnia.

 

Ze względu na zmianę aplikacji internetowej, instytucje biorące udział w naszych konkursach grantowych do maja 2015 roku, prosimy o rejestrację jako nowe organizacje.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej fundacji: Konkurs

 

Źródło: ngo.pl