PoWtŚrCzPtSoNd
0102
03040506070809
10111213141516
1718192021 2223
24252627282930
31

Udostępnij:

Targi Informacji Zawodowej - relacja

Piątek, 21 października, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

19 października, Zespół Szkół Ekonomicznych im. K. Adamieckiego w Dąbrowie Górniczej, Fundacja Godne Życie, Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów „Dla Ekonomika” oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Katowicach organizowały Targi Informacji Zawodowej. Targi odbyły się na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. 16 wystawców oferowało łącznie około 1000 ofert pracy.

 

Celem organizowanego wydarzenia jest zapoznanie uczestników z warunkami i wymaganiami lokalnego rynku pracy. „Targi Informacji Zawodowej”, adresowane będą do młodzieży uczącej się, zainteresowanej podjęciem pracy, absolwentów wchodzących na rynek pracy oraz osób bezrobotnych i poszukujących pracy osób niepełnosprawnych. Ideą akcji jest nie tylko przedstawienie oferty pracy, staży i praktyk pracodawców i instytucji rynku pracy, ale także dostarczenie cennych wskazówek ułatwiających poszukiwanie pracy i tworzenie własnej ścieżki kariery zawodowej.

 

16 wystawców przedstawiło uczestnikom w sumie ponad 1000 ofert zatrudnienia. Podczas wydarzenia promowano także doskonalenie zawodowe. Oferowane były profesjonalne porady doradców zawodowych, a także prezentowano ofertę kursów szkoleń i kierunków nauki.

 

W ramach wydarzenia odbył się także blok seminaryjny dla pedagogów i doradców zawodowych „Bądź autorem swojej kariery”.

 

Poza możliwością zapoznania się z ofertą prezentowaną na poszczególnych stanowiskach wystawców można było wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez mgr Weronikę Nowak z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej  „Kreowanie wizerunku za pomocą mediów społecznościowych  – czyli jak efektywnie szukać pracy w Internecie?”, skorzystać z zabiegu parafinowego na dłoniach oraz zobaczyć pokaz ratownictwa w wykonaniu ratownika z Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego.

 

Akcja adresowana była  do mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolic.

 

Źródło: Fundacja Godne Życie