PoWtŚrCzPtSoNd
0102
03040506070809
10111213141516
17181920 212223
24252627282930
31

Udostępnij:

Dzielnicowe Fora Mieszkańców za nami

Czwartek, 20 października, 2016, #Aktualności

19 października odbyło się ostatnie, 35 Dzielnicowe Forum Mieszkańców w ramach tegorocznej czwartej już edycji budżetu partycypacyjnego. Przypomnijmy, że to w ramach tych spotkań prowadzonych od początku września, autorzy (mieszkańcy poszczególnych dzielnic) ostatecznie decydują o kształcie projektu jaki trafi pod głosowanie. To szansa na dopasowanie projektu zgodnie z sugestiami pracowników Urzędu Miejskiego, łączenie projektów  lub ich wycofanie jeśli autor uznał, że projekt sąsiada jest ważniejszy i ciekawszy.  

 

Było o czym dyskutować bo w tym roku do Urzędu Miejskiego wpłynęło 213 pomysłów do realizacji we wszystkich 35 dzielnicach. Najwięcej osiedlowych pomysłów zgłoszonych zostało w dzielnicy Mydlice Południowe - 14. Niewiele mniej, bo po 13 wniosków wpłynęło od mieszkańców dzielnicy Mydlice Północne oraz Strzemieszyce Wielkie. W czołówce dzielnic z największą liczbą projektów znalazł się również Reden - 12 projektów. 

 

Szacunkowy koszt wszystkich pomysłów, które zostały zweryfikowane przez urząd to ponad 24 miliony złotych. Ze wszystkich pomysłów już w listopadzie mieszkańcy wybiorą te, które miasto będzie realizowało w 2017 roku.

 

Co do głosowania podobnie jak w poprzednich edycjach głosować będziemy na projekty w dzielnicach w których deklarujemy zamieszkanie. Głosowanie rozpocznie się w poniedziałek 14 listopada i potrwa do soboty 19 listopada.

 

31 pażdziernika Wydział Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej opublikuje listy projektów, które będziemy mogli wybierać. Będzie więc chwila, aby poważnie zastanowić się co jest najważniejsze do realizacji w 2017 roku w poszczególnych dzielnicach. Listy będą dostępne w Punktach Konsultacyjnych oraz w zakładkach poszczególnych dzielnic.

 

Z początkiem głosowania, czyli od 14 listopada będzie można pobierać karty do głosowania odpowiednio dla dzielnicy w jej Punkcie Konsultacyjnym. Karty będzie można również pobrać z strony internetowej w celu jej wydrukowania.  

 

Przypomnijmy, że głosować można:

  • elektronicznie poprzez formularz znajdujący się na stronie Budżetu Partycypacyjnego www.twojadabrowa.pl,
  • korespondencyjnie poprzez przesłanie formularza na adres: 41-300 Dąbrowa Górnicza, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Wydział Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej, ul. Graniczna 21. O ważności karty do głosowania decyduje data stempla pocztowego,
  • poprzez złożenie formularza w Urzędzie Miejskim – Biuro Obsługi Interesantów lub w Punkcie Konsultacyjnym.

 

Źródło: twojadabrowa.pl