PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Udostępnij:

Dni Otwarte w Klubie „Żyjemy wśród was”

Piątek, 30 września, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

W dniach 14-15-16 września 2016 r. Stowarzyszenie Krokus wraz z partnerem  Stowarzyszeniem Neuron zorganizowało w prowadzonym przez siebie Klubie Integracyjno-Terapeutycznym Dla Osób Niepełnosprawnych „Żyjemy wśród was” Dni Otwarte, których celem miała być prezentacja naszego Klubu i prowadzonych tam działań.

 

Była to pierwsza taka akcja, dlatego prowadzący chcieli wyjść na zewnątrz i pokazać się mieszkańcom osiedla, głośno zamanifestować swoją trwałą obecność w lokalnej społeczności, zaprosić do siebie i włączyć do wielu wspólnych inicjatyw, których celem jest integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem i nawiązanie dobrych relacji i przyjaźni. Patronat nad całym wydarzeniem objął Poseł Robert Warwas. Wydarzenie miało swoje imprezy towarzyszące takie jak kiermasz książek i staroci, darmowa wata cukrowa i popcorn dla dzieci oraz degustacja ciast zrobionych przez rodziców podopiecznych Klubu.

 

Przez całe trzy dni wszyscy odwiedzający mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych akcjach, codziennie innych. Piękna pogoda sprawiła, że wszystkie zaplanowane działania udały się fantastycznie.

 

Na scenie zamontowanej przed lokalem występowali Rafał Kozieł ze swoim recitalem, zaśpiewał Janusz Żyła, przyjechali na motorach i przeparadowali przed  Klubem przedstawiciele Klubu Motoserce, odwiedził ich także klub sportowy dla osób niepełnosprawnych Ronin z barwnym pokazem oraz Harcerski Klub Ratowniczy Auxilium z pokazem udzielania pierwszej pomocy.

 

We wszystkim wspierali ich harcerze z 4 Grunwaldzkiej Dąbrowskiej Drużyny Harcerskiej. Nie zabrakło też wolontariuszy, którzy przygotowali programy animacyjne dla dzieci, malowanie twarzy, liczne zabawy i konkursy z nagrodami ufundowane przez sponsorów oraz nauczali metod relaksacji.  Nie zabrakło także oficjalnych gości, którzy uroczyście zainaugurowali Dni Otwarte na czele z Posłem Robertem Warwasem, Naczelnik Wydziału Zdrowia Jolantą Mizerą i Magdaleną Mike z Centrum Aktywności Obywatelskiej. Nie zabrakło dąbrowskich radnych: Mateusza Stępnia, Zbigniewa Piątka, Katarzyny Zagajskiej, Krystyny Stępień oraz zaprzyjaźnionych osób z instytucji miejskich, zakładów pracy, organizacji pozarządowych i wielu innych miłych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością i obiecali pomoc i wsparcie w pracach Klubu.

 

Organizatorzy wszystkim bardzo serdecznie dziękują za przybycie, za życzenia i prezenty, cieszą się bardzo, że ta impreza pomogła zintegrować podopiecznych z mieszkańcami i pokazać się w codziennym funkcjonowaniu. 

 

Źródło: Stowarzyszenie Krokus