PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829 30

Udostępnij:

V Memoriału im. Agaty Mróz-Olszewskiej

Czwartek, 29 września, 2016, #Aktualności

Od 30 września do 2 października hala „Centrum” gościć będzie uczestników V Memoriału im. Agaty Mróz-Olszewskiej.


Dąbrowa Górnicza była gospodarzem tej imprezy w 2011r. Wtedy na boisku walczyły siatkarskie drużyny narodowe kobiet, triumfatorem turnieju została Rosja. Tym razem na parkiecie wystąpią żeńskie zespoły klubowe - TJ Sokol Frydek Mistek z Czech, "ZARECHIE" Odintsovo z Rosji, CSM BUCURESTI z Rumunii oraz Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.


Wydarzenie, przypominające utytułowaną siatkarkę Agatę Mróz-Olszewską, która zmarła na białaczkę, ma na celu podniesienie świadomości społecznej dotyczącej krwiodawstwa oraz transplantacji szpiku kostnego. W jego trakcie będzie można oddać krew oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego.


- Cieszę się, że już po raz drugi w Dąbrowie będziemy gościć to wydarzenie. Memoriał jest nie tylko wspaniałym widowiskiem sportowym, ale daje również możliwość osobistego wsparcia szczytnej idei krwiodawstwa i transplantacji. Dzięki temu naprawdę każdy cząstką siebie może uratować komuś życie. Jest to niezwykle ważne, bo kiedyś samu możemy potrzebować takiej pomocy. Dlatego warto przy tej okazji zdobyć się na ten pozornie niewielki gest – oddać krew i zarejestrować się w bazie dawców szpiku – podkreśla Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.


Organizatorem Memoriału są Fundacja Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej, Miasto Dąbrowa Górnicza oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Wśród współorganizatorów i partnerów znaleźli się m.in. MKS Dąbrowa Górnicza, Izba Gospodarcza Eksporterów i Importerów, AKP IRBA, Narodowe Centrum Krwi, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, KIG i in.


Przedsięwzięcie objęła Honorowym Patronatem Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.


Inicjatywę wspierają m.in.: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystki, Minister Edukacji Narodowej, światowej sławy profesorowie medycyny- m. in. Prof. Janusz Skalski, prof. Sławomira Kyrcz-Krzemień, wybitni sportowcy m.in.: Tomasz Gollob, Piotr Gruszka, Robert Korzeniowski, Andrzej Supron, a także siatkarki grające z Agatą Mróz-Olszewską.


Program rozgrywek:

Piątek, 30 września

17.00 mecz I

20.00 mecz II


Sobota, 1 października

11.00 mecz I

14.00 mecz II


Niedziela, 2 października

11.00 mecz I

14.00 mecz II

Bilety i karnety można kupić w serwisie kupbilet.pl

 

Szczegółowe informacje i zapisy na wycieczki w biurze dąbrowskiego PTTK, przy ul. Sienkiewicza 6a/7.  

 

Źródło: idabrowa.pl