PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
1920 2122232425
2627282930

Udostępnij:

Nabór wniosków do konkursu Bank Dziecięcych Uśmiechów

Wtorek, 20 września, 2016, #Dotacje, #Aktualności, #Granty zewnętrzne

Program Bank Dziecięcych Uśmiechów (BDU) jest programem mikro-grantowym stworzonym z myślą o instytucjach i organizacjach społecznych pracujących na co dzień z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych lub ubogich. Wiele dzieci nie ma zapewnionych odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju i wzrastania w świecie wartości we własnych rodzinach. Część odpowiedzialności za ich wychowanie biorą na siebie instytucje państwowe i organizacje społeczne. To one najlepiej znają swoich podopiecznych, ich potrzeby, marzenia, talenty i to one mogą się ubiegać o wsparcie swoich projektów.

 

Fundacja Banku Zachodniego WBK zainicjowała program w 2004 roku. W stworzenie programu zaangażowali się pracownicy Banku Zachodniego WBK.

 

Fundacja chce inwestować w edukację, wychowanie i rozwój talentów poszczególnych dzieci, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej, życiowej. Mają nadzieję, że dzięki temu będą mieć lepszy start w dorosłe życie.

Są pełni podziwu dla wychowawców, pedagogów i wolontariuszy, którzy z wielkim poświęceniem zajmują się pokrzywdzonymi dziećmi. Rozjaśniają im świat, ze szczególną troską myślą o ich przyszłości, a swoją pracę i rolę traktują poważnie. Fundacja wspiera takie inicjatywy, w których widać indywidualne podejście do dzieci.

Za cel stawiają sobie inny niż tylko chwilowe rozweselenie dzieci dobrą zabawą. Chcą wskazywać młodym ludziom pozytywne wzorce. Zależy im, aby uczyć dzieci wrażliwości społecznej, aktywności obywatelskiej, odpowiedzialności za siebie, za innych, za swoją ojczyznę.

 

W programie grantowym BDU mogą wziąć udział placówki statutowo zajmujące się opieką nad dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych, ubogich lub bezrobotnych oraz instytucje wspierające takie placówki: organizacje pozarządowe, świetlice środowiskowe, urzędy gminne, szkoły.

 

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem.

 

Źródło: Fundacja Banku Zachodniego WBK