PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
19 202122232425
2627282930

Udostępnij:

Moc Muzyki

Poniedziałek, 19 września, 2016, #NGO, #Aktualności

2 października 2016r o godzinie 17.00 w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego przy ul. Sokolskiej 2 w Katowicach odbędzie się koncert chartytatywny na rzecz podopiecznych Fundacji "Przetrwać Cierpienie".

 

Wybitne osobowości muzyczne, artyści scen operowych i koncertowych, zagrają dla Państwa koncert muzyki kameralnej z którego dochód w całości będzie przeznaczony na podopiecznych Fundacji Przetrwać cierpienie.ARTYŚCI, którzy wleją w nasze serca MOC MUZYKI:

Justyna Reczeniedi - sopran
ks.Paweł Sobierajski - tenor
Kamil Bień - tenor
Andrzej Filipek - fortepian
Zespół kameralny Santarello
Bernadeta Stańczyk - fortepian
Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
ZIEMOWIT ŚWITALSKI
Michał Orlik - skrzypce
Chór Męski POSM II St. w Katowicach im. K. Szymanowskiego
Silesian Septet POSM II St. w Katowicach im. K. Szymanowskiego
Zespół skrzypcowy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. St. Moniuszki 
 

"Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że za pięć lat depresja będzie drugim problemem zdrowotnym na świecie (dziś zajmuje niechlubne 4. miejsce). Chociaż w świadomości społecznej depresja wciąż utożsamiana jest ze słabością charakteru, nieuzasadnionym histeryzowaniem, fanaberią, jest to poważna choroba nie tylko duszy, ale i ciała. Statystyki nie pozostawiają złudzeń: nieleczona depresja prowadzi do śmierci. Można z nią jednak wygrać. Pomoc w wygraniu tej batalii, u każdej z osób, które się zgłoszą, jest głównym celem Fundacja Przetrwać Cierpienie.


Powstała by pomagać, wspierać i ułatwić dostęp do specjalistów osobom psychicznie chorym, w ciężkiej sytuacji życiowej, przeżywającym lub po przeżyciu traumy. Opiekuje się ofiarami przemocy domowej, zarówno dziećmi, kobietami jak i mężczyznami.


Praca Fundacji opiera się na ścisłej współpracy z zespołem specjalistów, w którego skład wchodzą psychiatrzy, terapeuci, psychologowie kliniczni oraz pracownicy środowiskowi. Podopieczni otrzymują bezpłatną pomoc w punktach wsparcia fundacji, gdzie prowadzą ich jej psycholodzy. Jeśli stan podopiecznych wymaga konsultacji z psychiatrą, Fundacja kontaktuje ich ze specjalistą z jego rejonu zamieszkania. Terapie i psychoterapie prowadzone są według ściśle określonych zasad i zaleceń psychiatrycznych. Fundacja wspomaga osoby w ciężkiej sytuacji, pośrednicząc przez pracowników społecznych w kontaktach pomiędzy MOPSami a rodzinami.
 

Źródło: Fundacja Przetrwać Cierpienie