PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12 131415161718
19202122232425
2627282930

Udostępnij:

Serce pełne warzyw i owoców

Poniedziałek, 12 września, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

W Nemo Świat Rozrywki po raz trzeci już odbyła się regionalna akcja „Serce pełne warzyw i owoców”. Mieszkańcy skorzystać mogli z poczęstunku świeżych warzyw i owoców, rozmawiali ze specjalistami i dietetykami na temat zdrowego żywienia. Nie zabrakło dodatkowych atrakcji, z których korzystali także najmłodsi.

 

Przez pięć godzin w akcji organizowanej wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków wzięło wiele osób, zarówno starszych i młodszych. Pojawił się prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza. Uczestnicy pikniku skorzystać mogli z darmowych badań i konsultacji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. – Fajna sprawa. Często musimy czekać w kolejkach do lekarzy i specjalistów. Dzisiaj byli na wyciągnięcie ręki, to świetna inicjatywa – chwali pani Barbara, która korzystała m.in. z darmowego badania wzroku i poziomu cukru we krwi. Skorzystać można było także z darmowych masaży i profesjonalnej analizy składu  ciała, z której dowiadywaliśmy się m.in. ile w naszym organizmie znajduje się tłuszczu, wody i mięśni.

 

Sporym zainteresowaniem cieszyły się porady dietetyków. – Myślę, że każda osoba, która pojawiła się w Nemo chce dbać o swoje zdrowie. Każdy z nas może oczywiście szukać porad w Internecie, książkach. Ale nic nie zastąpi bezpośredniej rozmowy, możliwości rozwiania swoich wątpliwości w przypadku niektórych potraw – przekonuje pani Bożena. Odpowiedzi na pytania i szeregu wskazówek związanych ze zdrowym żywieniem i działaniami profilaktycznymi w kontekście chorób cywilizacyjnych udzielili obecni dietetycy.

 

Z pełnym przekonaniem można więc stwierdzić, że była to owocna, zdrowotna impreza, której kontynuacji można spodziewać się w przyszłości.

 

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków