PoWtŚrCzPtSoNd
01 020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Udostępnij:

Program Interreg V-A Polska-Słowacja

Czwartek, 1 września, 2016, #Dotacje, #Aktualności, #Granty zewnętrzne

Od 30 listopada 2016 r. można składać wnioski o dofinansowanie w dwóch obszarach tematycznych Programu Interreg V-A Polska-Słowacja: rozwój edukacji transgranicznej i uczenia się przez całe życie oraz transport multimodalny.

 

"Transgraniczna edukacja to nowość w obecnej edycji programu. Dlatego zachęcam wnioskodawców do przygotowania wspólnie z zagranicznymi partnerami, ciekawych przedsięwzięć z tego obszaru. Dofinansowanie mogą uzyskać projekty związane z kształceniem zawodowym na wysokim poziomie, dotyczącym przede wszystkim kompetencji poszukiwanych w regionie. Wspierana będzie także wymiana doświadczeń, wiedzy i umiejętności wśród uczniów oraz nauczycieli szkół średnich, zawodowych i wyższych" – wyjaśnił wiceminister rozwoju, Adam Hamryszczak.

 

W przypadku projektów w obszarze transportu multimodalnego, wsparcie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) mogą uzyskać inicjatywy pobudzające rozwój ogólnodostępnego transportu pasażerskiego. Przede wszystkim zaś projekty, dzięki którym mieszkańcy i turyści będą mogli sprawniej przemieszczać się i podróżować po polsko-słowackim pograniczu.

 

Wszystkie działania w opisanych wyżej tematach muszą mieć charakter partnerski oraz wyraźne oddziaływanie na obszar po polskiej i słowackiej stronie granicy. Na etapie składania wniosków o dofinansowanie będzie wymagane załączenie przez partnerów własnych diagnoz, opracowań lub analiz sektorowych. Dokumenty te powinny obrazować sytuację wyjściową grupy docelowej projektu edukacyjnego lub połączeń komunikacyjnych obszaru, w którym planowana jest realizacja projektu transportowego.

 

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać do 30 listopada 2016 r. we Wspólnym Sekretariacie Technicznym w Krakowie.

 

Zobacz szczegóły:

 

Planowany termin rozstrzygnięcia naborów to marzec 2017 r.

 

Źródło: ngp.pl