PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
222324 25262728
293031

Udostępnij:

Sklepik dobrych uczynków

Środa, 24 sierpnia, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Fundacja Godne Życie od niemal 14 lat wspiera dzieci i młodzież zamieszkującą Dąbrowę Górniczą. Działania dąbrowskiej organizacji zostały dostrzeżone przez należącą do spółki Jeronimo Martins sieć sklepów Biedronka. FGŻ otrzymała od popularnej sieci imponujące wsparcie rzeczowe. Przekazane artykuły wykorzystane zostaną do wsparcia autorskiego programu fundacji „Sklepik”.

 

Fundacja Godne Życie z Dąbrowy Górniczej powstała by kierować swą pomoc do dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących wsparcia. Niezmiennie od 2002 roku jej podstawową działalnością jest prowadzenie świetlic dla najmłodszych mieszkańców Dąbrowy Górniczej.  W swoich placówkach Fundacja dostarcza podopiecznym nie tylko kompleksową pomoc, ale także zaszczepia w młodym pokoleniu postawy obywatelskie i przedsiębiorczości.

 

Za pomoc koleżeńską, działalność na rzecz społeczeństwa lokalnego, współpracę przy organizacji zajęć i imprez dla dzieci, pomoc w odrabianiu lekcji czy w kuchni podczas przygotowywania posiłku dla pozostałych wychowankowie Fundacji wynagradzani są „Fundziakami”- wirtualną walutą, którą raz w miesiącu wymieniają na produkty w „Sklepiku”. W sklepie tym zaopatrują się w słodycze, zabawki, artykuły szkolne czy drobny sprzęt elektroniczny. Podopieczni fundacji sami organizują wydarzenie, inwentaryzują towary, „księgują” wpłaty, pilnują wydawania towarów.

 

Produkty przekazane przez sieć sklepów Biedronka trafią właśnie na półki fundacyjnego „Sklepiku”. Są to artykuły spożywcze, słodycze, worki na obuwie, kolorowanki, kredki, gry planszowe i rzutki.

 

„Swoim programem uczymy naszych podopiecznych przedsiębiorczości, samodzielności, podejmowania decyzji oraz pomagamy poznać satysfakcję z włączania się w działalność na rzecz innych. Dzięki uprzejmości firmy Jeronimo Martins, „Sklepik” może ruszyć z nową energią i motywować do działania naszych wychowanków”- mówi Łukasz Kolber, wiceprezes Fundacji Godne Życie.

 

Program „Sklepik” realizowany jest w ramach prowadzenia przez FGŻ placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży. Są to trzy kluby młodzieżowe zlokalizowane w różnych dzielnicach Dąbrowy Górniczej. Fundacja zaprasza do współpracy potencjalnych darczyńców.

 

Źródło: Fundacja Godne Życie