PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22 232425262728
293031

Udostępnij:

Piknik Pełen Życia - relacja

Poniedziałek, 22 sierpnia, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Miniony weekend był eksplozją atrakcji. Jedną z nich był sobotni Piknik Pełen Życia zorganizowany w udostępnionej strefie terenów poprzemysłowych DEFUM przez Fundację Godne Życie. Wszystko za sprawą hucznie obchodzonych setnych urodzin Dąbrowy Górniczej.

 

Zorganizowany na zlecenie Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej piknik tętnił życiem i atrakcjami. Licznie uczestniczący w  wydarzeniu mieszkańcy miasta mogli odbyć niezwykłą podróż w czasie i odwiedzając kolejne stacje i rozwiązując zadania poznawali historię dąbrowskiej fabryki wpisanej w dzieje miasta. Za rozwiązanie wszystkich zadań uczestnicy otrzymywali nagrody.

 

Pośród zadań znalazły się takie wyzwania jak rzut węglem do wagonika kopalnianego, tworzenie breloczków w mini fabryce rozmaitości, zarządzać własną kopalnią  grając w grę planszową „Szczęść Boże”, włożenie własnego wkładu w tworzenie makiety Fabryki Pełnej Życia, podróż palcem po mapie, układanie mega puzzli, rozwiązywanie łamigłówek z zapałek, strzelanie do celu z markera paintballowego czy malowanie ekotoreb. Uczestnicy brali udział także w konkursach plastycznych i quizie wiedzy o Dąbrowie Górniczej oraz historii DEFUM. Najmłodsi uczestnicy  mogli skorzystać z malowania buzi oraz z zabaw chustą animacyjną. 

 

Swoje atrakcje przygotowała również jednostka realizująca projekt "Przyłącz się. Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dąbrowa Górnicza" atrakcją były również dmuchany zamek i zjeżdżalnia, strefa maluszka, pokaz baniek mydlanych oraz nawiązujące do wody konkursy.

 

Podczas trwania pikniku funkcjonował także punkt informacyjny, w którym można było uzyskać odpowiedzi na pytania nt. projektu „Fabryka Pełna Życia-rewitalizacja śródmieścia Dąbrowy Górniczej” oraz zapisać swój pomysł na zagospodarowanie terenu po DEFUM w Księdze Pomysłów.

 

Dziękujemy za wspólną zabawę.

 

Źródło: Fundacja Godne Życie