PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22 232425262728
293031

Udostępnij:

Krokus na wycieczce w Przybynowie

Poniedziałek, 22 sierpnia, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Dnia 2 sierpnia 2016 r. podopieczni Klubu Integracyjno-Terapeutyczno Dla Osób Niepełnosprawnych „Żyjemy wśród was” prowadzonego przez Stowarzyszenie Krokus, uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do gospodarstwa agroturystycznego w Przybynowie.

 

Program wycieczki był niezwykle bogaty, a dzięki pięknej, słonecznej pogodzie udało się zrealizować wszystkie punkty. Po przyjeździe na miejsce gospodarze zaprosili uczestników na powitalny poczęstunek - skosztowali pysznego ciasta z wiśniami, upieczonego specjalnie na przyjazd. Następnie poszli na spotkanie ze znajdującymi się w tamtejszym mini zoo zwierzętami. Było to niezapominane doświadczenie dla wielu z dopiecznych, którzy po raz pierwszy na żywo mogli dotknąć i pogłaskać takie egzotyczne zwierzęta jak wielbłąd, osioł czy alpaka. Mogli je również sami nakarmić. Kolejnym punktem była prawie godzinna  przejażdżka konna na specjalnym wozie po okolicy połączona z piękną gawędą pana woźnicy o  legendach i historiach związanych z mijanymi miejscami, które bardzo wszystkich zainteresowały, i które słuchali z wielką uwagą.

 

Po powrocie obejrzeli skansen i zostali zaproszeni na specjalny warsztat edukacyjny: jak się doi krowę, który wywołał wiele emocji, bo każdy z podopiecznych mógł sam wydoić Marcysię, sztuczną krowę z prawdziwym wymionem, z którego leciało mleko, które potem posłużyło do wyrabiania masła i sera. Ostatnim punktem programu był posiłek: kiełbaska z grilla a potem wielka niespodzianka: kolorowa wata cukrowa dla wszystkich.

 

W drodze powrotnej zatrzymali się jeszcze na spacer po Złotym Potoku.

 

Niniejsza wycieczka, w której uczestniczyły 43 osoby, była współfinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

 

Źródło: Stowarzyszenie Krokus