PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
0809 1011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Udostępnij:

Artystyczne inspiracje poprzez animacje

Wtorek, 9 sierpnia, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Fundacja Na Rzecz Promowania Aktywności Osób Niepełnosprawnych „Wygrajmy Razem” z Dąbrowy Górniczej ogłasza rekrutację dla dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami w wieku 10 – 16 lat do udziału w warsztatach pt. „Artystyczne inspiracje poprzez animacje”.

 

Projekt ten ma na celu wspieranie i rozwijanie postaw twórczych wśród  dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z całej Polski, jak również pobudzenie ich wyobraźni i kreatywności. Celem projektu jest wzajemna integracja i budowanie pozytywnych relacji poprzez tworzenie wspólnego dzieła.

 

W warsztaty z tworzenia filmów animowanych zaangażowana będzie wybitna reżyserka filmów animowanych – Aniela Lubieniecka i jej asystent Adrian Jackowski.

 

Warsztaty mają charakter wyjazdowy, a opieką nad grupą młodych uczestników zajmie się wykwalifikowana kadra pedagogiczna, pracująca na co dzień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych im. Zofii Książek – Bregułowej w Dąbrowie Górniczej.

 

Warsztaty są bezpłatne i odbędą się w Domu Wycieczkowym „Świerk” w Węgierskiej Górce. W programie warsztatów, (oprócz wspólnej, kreatywnej zabawy przy tworzeniu filmów animowanych) jest min. wycieczka do słynnego studia filmów animowanych w Bielsku – Białej.

 

Warunkiem rekrutacji jest udział w konkursie plastycznym pt. „Moje wyśnione wakacje”. Regulamin konkursu na stronie internetowej Fundacji Wygrajmy Razem.

 

Projekt pt. „Artystyczne inspiracje poprzez animacje” jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Do jego współorganizacji przystąpili: Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych im. Zofii Książek – Bregułowej w Dąbrowie Górniczej, jak również Centrum Kultury Wrocław Zachód.

 

Patronat honorowy nad projektem objęli: Prezydent Dąbrowy Górniczej – Zbigniew Podraza, a także Z-ca Przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia przy Sejmiku Województwa Śląskiego – dr Maria Potępa.

 

Organizator zwrócił się z prośbą o opiekę medialną do magazynu i portalu „Nasze Sprawy” i Polskiego Radia Katowice.Wszelkich dodatkowych informacji o projekcie udzielają: Łukasz Baruch (Prezes Fundacji „Wygrajmy Razem”): tel. 696 094 857 i Jarosław Caputa (Koordynator Projektu, pedagog, kierownik internatu w dąbrowskim SOSW): tel. 502 674 502.

 

Gorąco zachęcamy do udziału!

 

Źródło: Fundacja Na Rzecz Promowania Aktywności Osób Niepełnosprawnych „Wygrajmy Razem”