PoWtŚrCzPtSoNd
0102 0304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Udostępnij:

Europejska Szkoła Organizatorów Społecznościowych

Wtorek, 2 sierpnia, 2016, #NGO, #Aktualności

W ramach projektu „Europejska Szkoła Organizatorów Społecznościowych” Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides w Katowicach zaprasza na bezpłatne 2 – dniowe szkolenie „Jak być organizatorem społecznościowym”.

 

Program szkolenia:

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z poszczególnymi etapami metody organizowania społecznościowego, która od 2011 r. z powodzeniem jest wykorzystywana przez Stowarzyszenie Bona Fides w pracy z lokalnymi społecznościami. Dotychczas dzięki naszemu wsparciu powstało 6 nieformalnych grup mieszkańców w różnych częściach Katowic. Grupy mają liczne sukcesy na swoim koncie, m.in. doprowadzenie do powstania parkingu na osiedlu Ścigały, przeprowadzenie konsultacji społecznych dot. rewitalizacji Parku Boguckiego czy zatrzymanie wyburzenia historycznego osiedla Borki.

Szkolenie będzie się opierało o pracę metodami aktywnymi.

 

Dla kogo?

Szkolenie jest skierowane do lokalnych aktywistów, grup nieformalnych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy są zainteresowani tematyką angażowania społeczności lokalnych lub działają jako animatorzy społeczni w swoich środowiskach lokalnych. Ponadto zapraszamy studentów socjologii lub kierunków pokrewnych.

 

Termin i miejsce:

data: 03-04.09.2016 r. (sobota-niedziela)

czas trwania: 09.00-17.00

miejsce: biuro Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, ul. Warszawska 19 (I piętro), Katowice

 

Prowadzące:

Iwona Nowak – trenerka praw człowieka, organizatorka społecznościowa na Załężu w Katowicach, koordynatorka programu “Organizowanie Społecznościowe”, członek Zarządu Stowarzyszenia Bona Fides. Wykorzystuje w praktyce wiedzę i umiejętności na temat angażowania społeczności lokalnych. Od 2008 r. aktywnie działa w sektorze NGO.

Dagmara Kubik – organizatorka społecznościowa, trenerka, superwizorka. Związana z sektorem organizacji pozarządowych od 2008 roku. Pierwsza organizatorka społecznościowa w Polsce oraz inicjatorka wykorzystania i rozwoju tej metody w naszym kraju. Prezeska Fundacji Rzecz Społeczna oraz członkini grupy koordynujacej w Europejskiej Sieci Organizatorów Społecznościowych (European Community Organizing Network).

 

Zgłoszenia

Wypełniony formularz zgłoszeniowy proszę wysyłać na adres: wojciech@bonafides.pl do 21 sierpnia (niedziela) 2016 r. włącznie. Osoby, które zakwalifikowały się do w szkoleniu zostaną powiadomione o tym mailowo.

Formularz zgłoszeniowy Jak być organizatorem społecznościowym.

 

UWAGA!

Organizator zapewnia lunch podczas szkolenia. Istnieje również możliwość zwrotu kosztów dojazdu do wysokości ceny biletu 2. klasy PKP/PKS (w przypadku podróży samochodem, zwracamy koszty do wysokości ceny biletu 2. klasy PKP/PKS na analogicznej trasie).

 

Ilość miejsc ograniczona!

 

W przypadku nie uzbierania wymaganej ilości osób, organizator szkolenia zastrzega sobie prawo do jego odwołania.

 

Źródło: Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides w Katowicach