PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
11121314151617
1819 2021222324
25262728293031

Udostępnij:

Otwarcie Klubu "Żyjemy wśród was"

Wtorek, 19 lipca, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Dnia 6 czerwca 2016 r. w siedzibie Stowarzyszenia Krokus przy ul. Piłsudskiego 36/627 c odbyła się uroczystość otwarcia założonego i prowadzonego przez Stowarzyszenie Krokus Klubu Integracyjno -Terapeutycznego „Żyjemy wśród was”.

 

Partnerem tego projektu jest wraz ze Stowarzyszeniem Krokus inne dąbrowskie Stowarzyszenie Neuron.

 

Po trwającym 4 miesiące intensywnym remoncie Klub otworzył swoje podwoje dla niepełnosprawnych uczestników. Do ich dyspozycji są trzy sale terapeutyczne z wygodnymi kanapami i siedzeniami oraz stołami do zajęć oraz jedna sala rehabilitacyjna wyposażona w sprzęt potrzebny do zajęć fizjoterapeutycznych. Klub prowadzi swoje zajęcia codziennie od poniedziałku do piątku od godziny 15 do 19, każdy dzień to inny rodzaj zajęć. Opiekę nad podopiecznymi sprawują wysokiej klasy specjaliści: pedagodzy, oligofrenopedagodzy, psychologowie, seksuolog, logopeda, fizjoterapeuci, lekarz psychiatra. Wspomagają oni również i rodziców, dla których także został wygospodarowany osobny kącik do spotkań.

 

Na uroczystość otwarcia dotarli zarówno przedstawiciele władz miasta w osobach pani naczelnik Wydziału Zdrowia Jolanty Mizery i pani Magdaleny Mike z Centrum Aktywności Obywatelskiej, jak również posłowie z regionu Zagłębia pan Waldemar Andzel i Rober Warwas, który objął swoim patronatem działalność Klubu. Nie zabrakło dąbrowskich radnych:  Mateusza Stępnia, Zbigniewa Piątka, Ryszarda Harańczyka, Zbigniewa Łukasika, Grzegorza Jaszczura, Katarzyny Zagajskiej, Krystyny Stępień oraz zaprzyjaźnionych gości: Dyrekcji Baku PKO, licznych darczyńców i sponsorów, przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu miasta.

 

Wszyscy podopieczni Klubu  trzymali w ręku długą wstęgę, która symbolicznie przecięta oficjalnie zainaugurowała prace Klubu. A następnie rozpoczęła się część nieoficjalna, wszyscy goście mogli skosztować ciast i sałatek przygotowanych przez rodziców i obejrzeć pomieszczenia Klubu.