PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
111213 14151617
18192021222324
25262728293031

Udostępnij:

Rekrutacja Liderów

Środa, 13 lipca, 2016, #NGO, #Aktualności

Trwa rekrutacja „Liderów” do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – znanych, ogólnopolskich projektów pomocowych organizowanych przez Stowarzyszenie Wiosna. Swoją szansę na rozwój otrzymają łącznie 75 osoby z woj. Śląskiego  i aż 950 w całej Polsce. Kandydaci mogą zgłaszać się do 15 lipca przez stronę www.superw.pl Kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

 

Rejony, gdzie szczególnie potrzebni są Liderzy to:

Częstochowa Północ, Bielsko-Biała, Miasteczko Śląskie, Zabrze Południe, Ruda Śląska Północ, Chorzów Północ, Siemianowice Śląskie Zachód, Katowice Południe, Katowice Północ – Zachód, Knurów, Racibórz, Jastrzębie Zdrój Wschód, Ustroń – Wisła, Międzybrodzie Bialskie, Kuźnia Raciborska, Pszczyna Powiat, Dąbrowa Górnicza, Koziegłowy, Poraj, Myszków, Bytom Południe, Czeladź, Sosnowiec 

- Mądra pomoc najbardziej potrzebującym, realny wpływ na swoją społeczność, a także rozwój kompetencji menadżerskich i wartościowe kontakty – to tylko niektóre z korzyści, jakie z udziału w projekcie wynosi Lider Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – informuje Agnieszka Czapla ze Stowarzyszenia Wiosna.

Funkcja Lidera to idealna propozycja dla tych, którzy chcą zdobyć cenne na rynku pracy doświadczenie, a także dla tych, którzy już zdobyte doświadczenie pragną przekuwać w dobro oraz pomoc dzieciom i pomoc ubogim.

 

Kim jest Lider?

Do zadań Lidera należy przede wszystkim lokalne, całoroczne zarządzanie projektem – Szlachetną Paczką i Akademią Przyszłości. To Lider rekrutuje zespół wolontariuszy i koordynuje jego pracę, dociera do ubogich rodzin i dzieci z problemami, oraz wspólnie z wolontariuszami łączy potrzebujących z darczyńcami, którzy przygotowują pomoc. Jego rola jest bardzo ważna – to od tego, czy znajdą się teraz Liderzy, zależy skala pomocy jaką otrzymają dzieci i rodziny w potrzebie w województwie śląskim.

Działania Lidera wpływają na życie nawet setek osób – osób w potrzebie, wolontariuszy, darczyńców, a także przedstawicieli lokalnych firm i instytucji. Pan Tadeusz pierwszy raz od dziesięciu lat ma z kim porozmawiać, pani Krystyna uwierzyła, że może być dla kogoś ważna i pokonała depresję, a córeczki samotnego pana Tomka, mają swoje pierwsze w życiu, własne łóżko. To tylko parę z setek tysięcy historii, które wydarzyły się dzięki Liderom Szlachetnej Paczki.

 

Historie Liderów – doświadczenie, które zmienia życie

Dlaczego warto zostać wolontariuszem, jakim jest Lider? - To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy – tłumaczy ks. Jacek Wiosna Stryczek, Prezes Stow. Wiosna.

Potwierdzają to losy Liderów. Anna Tatarewicz była Liderką Akademii Przyszłości w Bydgoszczy. Wtedy jeszcze myślała o zostaniu nauczycielką, dziś jest menadżerem ds. komunikacji w Fundacji „Teraz Polska”. - Dzięki Akademii zbudowałam liczne kontakty (także z gwiazdami), nauczyłam się organizacji dużych wydarzeń i obsługi mediów. Zdobyłam szereg umiejętności, które do dziś przydają się w mojej pracy zawodowej – podkreśla Anna.

Jej perspektywę podziela Bartosz Płaszczyński – były Lider Szlachetnej Paczki w Krakowie, obecnie dyrektor logistyki w dużej firmie. - Swoją przygodę z Paczką zaczynałem w Krakowie, będąc niepewnym siebie chłopakiem, który niechętnie rozmawiał z obcymi. Rok później sam zbudowałem 28-osobowy zespół wolontariuszy i koordynowałem jego pracę przez kilka miesięcy – opowiada Bartosz. - Okazało się, że doświadczenie z zakresu zarządzania i pracy z zespołem przełożyło się na moją pracę zawodową. Po studiach przeprowadziłem się do Warszawy i dostałem pracę na stanowisku menedżerskim – dodaje.

 

Jak się zgłosić?

Kandydaci na Liderów mogą zgłaszać się przez stronę www.superw.pl. Rekrutacja potrwa do 15 lipca.

- Zachęcamy, by nie zwlekać ze zgłoszeniami, ponieważ liczba lokalizacji, gdzie poszukujemy Liderów, jest ograniczona. Kolejność zgłoszeń też będzie miała znaczenie – podkreśla Agnieszka Czapla ze Stowarzyszenia Wiosna.

***

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc wybranym przez siebie rodzinom. Tylko rok temu, projekt połączył ponad 1 mln Polaków. Akademia Przyszłości jest siostrzanym projektem Paczki i pomaga dzieciom, które mają problemy w szkole i nie wierzą w siebie.