PoWtŚrCzPtSoNd
010203
0405060708 0910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Udostępnij:

Centrum Pomocy Rodzinie Caritas

Piątek, 8 lipca, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Zapraszamy wszystkich mieszkańców terenu Zagłębia Dąbrowskiego i województwa śląskiego, którzy potrzebują fachowej i długoterminowej pomocy prawnej oraz wsparcia psychologa bądź terapeuty do skorzystania z usług Centrum Pomocy Rodzinie Caritas, jakie działa od 10 lipca przy Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

 

Dzięki współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Caritas Diecezji Sosnowieckiej od połowy lipca rozpocznie się druga edycja projektu  „Centrum Pomocy Rodzinie Caritas”, które działać będzie do końca 2016 roku.


W ramach działalności Centrum  można korzystać z bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych oraz od września także z pomocy terapeutycznej grupy wsparcia dla osób borykających się z problemem alkoholowym w rodzinie lub najbliższym środowisku.

 

Porady odbywać się będą w siedzibie głównej Caritas Diecezji Sosnowieckiej przy ul. Korczaka 5 w Sosnowcu, w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy Domu św. Józefa przy ul. Stawowej 26 w Będzinie oraz w Domu dla Bezdomnych Caritas w Dąbrowie Górniczej – Ząbkowicach.

 

Projekt Centrum skierowany jest do wszystkich osób potrzebujących fachowej pomocy specjalistów. Z roku na rok zwiększa się liczba osób zgłaszających się po różne formy pomocy do Caritas Diecezji Sosnowieckiej, nierzadko osoby te borykają się z problemami zagrażającymi funkcjonowaniu rodziny, takimi jak problem uzależnienia alkoholowego i związana z nim przemoc, problemy ekonomiczne, niejasna sytuacja prawna.

 

Zadaniem projektu jest ochrona wartości jaką jest rodzina, pozwalając na rozwiązywanie wielu problemów w rodzinach dysfunkcyjnych oraz w rodzinach borykających się z problemami spowodowanymi konsekwencjami uzależnień, fachowe i łatwo dostępne dla każdego poradnictwo profesjonalistów.

 

Porady odbywać się będą od połowy lipca w wyznaczone dni tygodnia, średnio po 10 h tygodniowo w godzinach dopołudniowych i popołudniowych, zapisywać się na nie można telefonicznie lub osobiście w Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

 

Grupa wsparcia dla osób dotkniętych problemem alkoholowym lub dotkniętych współuzależenieniem ruszy pod koniec września.

 

Na wszystkie porady oraz na grupę wsparcia zapisywać się można telefonicznie (pod numerem telefonu: kom. 600 807 991 lub osobiście w Sekretariacie Caritas Diecezji Sosnowieckiej przy ul Korczaka 5 w Sosnowcu.

 

Porady są udzielane bezpłatnie.

 

Źródło: Caritas Diecezji Sosnowieckiej