PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Udostępnij:

Wycieczka "Razem do celu"

Czwartek, 30 czerwca, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Do Zakopanego!!!! Te słowa padły z ust uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej biorącej udział w projekcie dofinansowanym przez Zarząd Województwa Śląskiego pt. „PROMOCJA ZDROWIA PSYCHICZNEGO WSRÓD MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ”. Wszyscy zaczęli odliczać dni, aż w końcu nadszedł upragniony przez wszystkich  21 czerwiec - dzień wyjazdu.

 

21 czerwca o godzinie 8.00 pod SOSW odbyła się zbiórka uczestników wycieczki. Po pożegnaniu z rodzicami, o godzinie 8.15 wyruszyli w trasę, aby jak najszybciej dotrzeć do Zakopanego. Po kilku godzinach jazdy dotarli do celu. Zanim dotarli na miejsce zakwaterowania zgodnie z planem zwiedzili hotele:  Nosalowy Dwór ***, Grand Nosalowy Dwór ****,  Rezydencje Nosalowy Dwór    *****,  Hotel Art. & SPA **** oraz domy wycieczkowe: Giewont, Kasprowy.

 

Ich pensjonat „Gazdówka pod lasem” znajdowała się w zacisznym miejscu Zakopanego- Kościelisko. Zaraz po przybyciu i zakwaterowaniu podziwiali piękne widoki z okien. Zjedli obiadokolację i mieli czas na różne gry oraz obejrzeli mecz Mistrzostw Europy w piłce nożnej Polska- Ukraina i położyli się spać.

 

Po pierwszej nocy w nowym miejscu wszyscy o godz. 9.00 stawili się na pysznym śniadaniu, po naładowaniu akumulatorów wyruszyli na pierwszą wycieczkę.

 

Podczas drugiego dnia pobytu zwiedzili Muzeum Tatrzańskie, Ogród Botaniczny Alpinarium, Międzynarodowe Schronisko Młodzieżowe „Szarotka”  oraz pensjonaty: Villa Anka, Villa *** Płazówka. W ramach planowanego pobytu w Zakopanem i okolicach mieli możliwość poznania kultury tatrzańskiej w tym charakterystycznego rękodzieła i architektury sztuki projektowania budynków użyteczności publicznej, obserwacji różnorodności obiektów związanych z kierunkami kształcenia  (m.in. hotele, pensjonaty, domy wycieczkowe, schronisko młodzieżowe) oraz podziwiać piękno tatrzańskiej przyrody z wkomponowanymi w nią elementami obiektów architektury ogrodowej i zagospodarowanej przestrzeni wokół budynków użyteczności publicznej.  

 

Spacerując Krupówkami wszyscy zrobili prezenty dla najbliższych i wrócili na obiadokolację. Po obiedzie rozpoczęli przygotowania do spotkania integracyjnego przy muzyce regionalnej, podczas którego wspominali piękne przeżyte chwile i rozegrany został mecz siatkówki  dziewczęta kontra chłopcy podczas którego opiekunowie poznali uczniów po raz kolejny.

 

Ostatni dzień pobytu to już prawdziwa górska wyprawa! Cel – Dolina Kościelisko. Przepiękne widoki po drodze wynagrodziły trudy wyprawy. Tam trafili na ślubną sesję zdjęciową młodych górali. Po raz kolejny zrobili wiele wspaniałych zdjęć i spróbowali tradycyjnego sera z bacówki „oscypka” .  Po kilkugodzinnej wędrówce byli tak zmęczeni, że droga powrotna do domu przebiegała w całkowitej ciszy.

 

O 16.30 wszyscy szczęśliwie dotarli do SOSW, gdzie na każdego z nas czekali stęsknieni rodzice.

 

Podczas tej wycieczki mogli się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznali uroki Tatr, Zakopanego. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Ta wycieczka pokazała jak w naszym kraju jest pięknie i że warto tutaj mieszkać i zwiedzać jego zakątki.