PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27 282930

Udostępnij:

II edycja Dąbrowa Górnicza Triathlon

Poniedziałek, 27 czerwca, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

II edycja Dąbrowa Górnicza Triathlon już za nami. Tym razem organizatorzy – Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni i Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej – zdecydowali się przenieść rywalizację na główne ulice miasta i do Parku Hallera.

 

Widowiskowy początek miał jednak miejsce przy molo na Pogorii III, gdzie plażowicze mogli podziwiać wybiegających z wody m.in. Marka Kacprzaka – redaktora Polsat News, generała Romana Polko, ale przede wszystkim dąbrowskiego asa triathlonu – Sylwestra Kustera. Niestety, kontuzje wykluczyły aktorów Piotra Nowaka i Roberta Rozmusa. Karolina Gorczyca tym razem tylko kibicowała zawodnikom.

 

Po części pływackiej, która wynosiła 750 m, zawodnicy wyruszyli na trasę kolarską – 4 km dojazdówki do centrum miasta, a potem 7 pętli z siedmiokrotnie pokonywanym podjazdem na Al. Róż, który okazał się być kluczowym w rozerwaniu stawki najlepszych, łącznie 20 km. Przy trasie zgromadziło się wielu kibiców, którzy obserwowali widowiskową rywalizację. Na ulicy Kościuszki niektórzy triathloniści osiągali prędkości dochodzące do 70 km/h.

 

Pierwszy do II strefy zmian zlokalizowanej w Parku Hallera wjechał Piotr Czopek ze sztafety CFO Weltour Tri Team. Tutaj zawodnicy rozegrali ostatni etap dąbrowskiego triathlonu – bieganie.

 

Zwyciężył Sylwester Kuster, który zdeklasował konkurencję. Wśród kobiet, podobnie, jak w ubiegłym roku, najlepsza była Aleksandra Sikora. O ile w przypadku startów indywidulanych nie było niespodzianek, to w przypadku sztafet rywalizacja była zacięta do samego końca. Andrzej Nowak z Triathlon X-Team wyprzedził Piotra Seremeta 400 m przed metą i już nie dał sobie odebrać zwycięstwa.

 

Zawodnicy byli również klasyfikowani w kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych zawodników (14-15 lat) zwyciężył Tomasz Sufranowicz. Mistrzami Śląska w kategorii junior młodszy zostali zawodnicy KS AZS- -AWF Katowice – Nikodem Kelner i Oliwia Warzecha.

 

Dodatkowo nagrodzona została najlepsza dąbrowska triathlonistka – Oliwia Kwaśkiewicz z TKKF Triatlon Dąbrowa Górnicza, która została uhonorowana Pucharem Prezydenta Miasta i najstarszy zawodnik – 78 letni Zbigniew Ginalski, również z TKKF Triathlon Dąbrowa Górnicza.

 

Sam zwycięzca, Sylwester Kuster, na swoim funpage na Facebooku, wyrażał się w samych superlatywach o II edycji DG Triathlon: „Szczerze liczę, że dąbrowski triathlon stanie się już tradycją i że miasto Dąbrowa Górnicza wspólnie z organizatorami pójdą za ciosem i za rok impreza będzie jeszcze lepsza, aż może w końcu doczekamy się triathlonu o charakterze międzynarodowym. Może za rok Polski Związek Triathlonu, mający na uwadze charakter zawodów, udzieli Dąbrowie możliwości organizacji Mistrzostw Polski? Bo jak długo trenuję nie widziałem w Polsce zawodów bardziej zbliżonych organizacją, profilem trasy (podjazdy, podbiegi) i widowiskowością do międzynarodowych imprez na najwyższym poziomie! ”

 

Organizatorzy dziękują partnerom: L’emir Skoda, 3 Waters, VTR, Mediokom i Optocom, Suunto, Hotel Pogoria Residence, Warsztat Wiedzy, Kaufland, Cukiernia Cieplak, Power Water, Pizzeria Moskva i Pub Sportowy, ABC Data, Etixx, Factory Squash & Fitness. II edycja Dąbrowa Górnicza Triathlon została objęta patronatami honorowymi Prezydenta Zbigniewa Podrazy i Jerzego Buzka Posła Parlamentu Europejskiego, który zaprosił zwycięzców do Brukseli.

 

Impreza została dofinansowana z dotacji UM w Dąbrowie Górniczej.

 

Źródło: Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni