PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223 242526
27282930

Udostępnij:

Wojewódzka Szkolna Liga Strzelecka - zakończona

Czwartek, 23 czerwca, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Dnia 20 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbyło się uroczyste zakończenie Wojewódzkiej Szkolnej Ligi Strzeleckiej. To trzynaste przedsięwzięcie tego rodzaju, będące ukoronowaniem sześciu edycji zawodów strzeleckich, które odbywały się w piątki, od września 2015 r. do maja 2016 roku.

Celem zawodów jest:

  • popularyzacja wśród młodzieży strzelectwa sportowego,

  • wyłonienie najlepszych strzelców,

  • przygotowanie do zawodów strzeleckich na różnym szczeblu,

  • integracja młodzieży i środowiska osób zainteresowanych strzelectwem.

Organizatorami strzeleckich zmagań młodzieży byli: Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Klub Strzelecki LOK, Towarzystwo Sportów Obronnych ,,Muszkiet” oraz Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.

Do rywalizacji przystąpiły pięcioosobowe drużyny reprezentujące szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Szkoły typowały do ligi najlepszych zawodników. Każda szkoła mogła wystawić po dwie drużyny dziewcząt i chłopców. Zawodnicy podczas spotkań ligowych po trzech próbnych strzałach z karabinka pneumatycznego oddawali dziesięć strzałów punktowanych. Celowali w pozycji stojącej do tarczy sportowej oddalonej o 10 metrów.

W klasyfikacji drużynowej Szkół Ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna dziewcząt z V Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej, na drugim miejscu znalazły się uczennice Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej, a na trzecim miejscu zawodniczki Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej.

Indywidualnie zwyciężyła Milena Kawalec (ZSE Dąbrowa Górnicza), która wyprzedziła swoją szkolną koleżankę Martynę Plonę, a trzecie miejsce zajęła Magda Gętkowska (ZST Dąbrowa Górnicza).

Drużynowo wśród chłopców zwyciężyli uczniowie Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie, wyprzedając zespół V Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej i Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.

Tytuł najlepszego strzelca zdobył Łukasz Bitner (TZN Częstochowa). Drugie miejsce zajął Jakub Kulczycki (ZST Dąbrowa Górnicza), a trzecie miejsce Adam Gurawski (V LO Dąbrowa Górnicza).

 

W klasyfikacji drużynowej Szkół Gimnazjalnych po raz kolejny najlepsza okazała się drużyna z Gimnazjum Nr 8 w Dąbrowie Górniczej, która wyprzedziła Gimnazjum Kłomnice.

Drużynowo wśród chłopców zwyciężyli uczniowie Gimnazjum Nr 8 w Dąbrowie Górniczej, wyprzedzając Gimnazjum Nr 4 w Dąbrowie Górniczej i Gimnazjum Kłomnice.

Indywidualnie wśród dziewcząt zwyciężyła Patrycja Przybyłowicz (Gimnazjum Kłomnice), która wyprzedziła Natalię Cieślik (Gimnazjum Nr 8 Dąbrowa Górnicza) i Aleksandrę Odyjas (Gimnazjum Nr 8 Dąbrowa Górnicza).

Wśród chłopców zwyciężył Szymon Marzec (Gimnazjum Nr 8 Dąbrowa Górnicza), który wyprzedził Dawida Topolskiego (Gimnazjum Kłomnice) i Kajetana Cybulskiego (Gimnazjum Nr 4 Dąbrowa Górnicza).

Drużyny, które w Wojewódzkiej Szkolnej Lidze Strzeleckiej zajęły trzy pierwsze miejsca, otrzymały medale i dyplomy. Lokaty indywidualne wyróżniono dyplomami oraz pucharami.