PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
20 212223242526
27282930

Udostępnij:

Seniorzy Świętowali

Poniedziałek, 20 czerwca, 2016

15 czerwca br. Dąbrowscy Seniorzy po raz pierwszy świętowali Swój Dzień.

 

Dąbrowski Dzień Seniora to święto, które ustanowiła Rada Miejska w Dąbrowie Górniczej na wniosek Rady Seniorów Miasta Dąbrowa Górnicza. Zwieńczeniem Dnia Seniora był koncert Stowarzyszenia Miejska Orkiestra Dęta oraz zabawa taneczna z DJ'em odbywające się w Klubie Aquarium w  Nemo Świat Rozrywki zorganizowana przy współpracy ze Stowarzyszeniem Razem w Przyszłość.

 

Obchody Dnia Seniora rozpoczęły się o godzinie 11.00 uroczystym posadzeniem w Parku Hallera przez Członków Rady Seniorów Miasta Dąbrowa Górnicza dębu o nazwie „Senior”. W sadzeniu drzewa brali również  udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego – pan Marcin Bazylak pełnomocnik Prezydenta Miasta i pan Piotr Drygała Naczelnik Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej.

Do południa seniorzy mogli skorzystać z dnia otwartego w Dziennym Domu Senior-Wigor, gdzie poza codziennymi zajęciami w Filii przy ul Jaworowej zostały zorganizowane warsztaty muzykoterapii pn. „Maryla Rodowicz – życie i twórczość”. Młodych duchem zaproszono spotkania przy kawie i kronikach Hufca w Domu Harcerza oraz zajęcia sportowe w Hali Centrum.

Dla osób zainteresowanych ruchem na świeżym powietrzu Centrum Sportu i Rekreacji przygotowało zajęcia z instruktorami przy Pogorii III oraz na Zielonej, a także możliwość korzystania z grilla.

Popołudniu odbywały się warsztaty, spotkania oraz koncerty w kilku placówkach m.in. w: Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej, Klubie Osiedlowym Krąg, Klubie Aktywuj Się, Domu Kultury w Ząbkowicach, Klubie Helikon i Wyższej Szkole Biznesu.

 

Podczas finału, który odbywał się w Nemo Świat Rozrywki Seniorzy mogli się posilić pyszną zalewajką przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich z Okradzionowa. Poczęstunek powstał przy wsparciu Dąbrowskiego Stowarzyszenia Rodzin w Kryzysie, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz Hipermarketu Kaufland.   

 

Mamy nadzieję, że Dąbrowski Dzień Seniora na stałe wpisze się w kalendarz dąbrowskich imprez miejskich.