PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
1314 1516171819
20212223242526
27282930

Udostępnij:

Festyn "100 lat Dąbrowskiej Kultury"

Wtorek, 14 czerwca, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Dnia 16 czerwca br. w godzinach od 15.00 – 20.00 na boisku sportowym UKS Przemsza w Dąbrowie Górniczej – Okradzionowie ul. Białek Przemszy , Stowarzyszenie „Małolat’’ już po raz V zorganizuje festyn dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej i jej okolic.

 

Tegoroczna edycja organizowana  jest w ramach środków dotacji z Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu.

 

Festyn będzie przebiegał pod hasłem: „100 lat Dąbrowskiej Kultury”. Celem naszej akcji będzie upowszechnianie idei kultury, sztuki,  nauki i sportu jako determinantów wielokulturowej tradycji Dąbrowy Górniczej. W ramach festynu przy współudziale partnerów projektu zaplanowano m.in. rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Kultura oczami dziecka” - dziecięce pomysły i innowacje kulturalne w naszym Mieście, wystawę fotografii uczestników warsztatów Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, występ taneczny „Jezioro łabędzie” w wykonaniu grupy przedszkolnej, taniec nowoczesny w wykonaniu grupy akrobatycznej „Activo” z Dąbrowy Górniczej, występ wokalny uczestników warsztatów Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, warsztaty rękodzieła artystycznego: decoupage, malarstwo w miniaturze, biżuteria z filcu i modeliny, ozdoby z papierowej wikliny, szydełkowanie, haftowanie., przedstawienie teatralne w wykonaniu wychowanków „Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „ Przystań’’ w Dąbrowie Górniczej”, „Z Brzechwą za pan brat”-występ artystyczno-teatralny grupy przedszkolnej, Olimpiada sportów niecodziennych prowadzona przez Fundację Godne Życie,  Turniej piłki nożnej dla wychowanków Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych i Domów Dziecka, warsztaty ze Stowarzyszeniem „ Dar Serca’’ , Fundacją PZU, Stowarzyszeniem Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, MOPT, zabawy z animatorem i wiele  innych atrakcji.

 

Corocznie w festynie bierze udział ok. 300 osób . Mamy nadzieję, że i w tym roku szereg atrakcji przyciągnie tak liczną grupę odbiorców.

 

Źródło: Stowarzyszenie "Małolat"